אפוטרופסות לרכוש - איך זה עובד? - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • אבנר

  נשלח ע"יאבנר 19:42, 7 בנובמבר 2015

  שלום לעו"ד נורית פיש. אבי בן ה-74 מבזבז את כספי הפנסיה שלו על מוצרים מיותרים שנמכרים לו ע"י סוכני מכירות חלקלקים. הוא הגיע למינוס של 80 אלף ש"ח. בחמישי האחרון הלכתי איתו לבנק ובהסכמתו גזרנו ששה מתוך שבעת כרטיסי האשראי שלו. אני חושש שגם בכרטיס היחיד שנותר בידיו, שאותו הגבלנו ל-5000 ש"ח, הוא ימשיך וייכנע ללחצים של אנשי המכירות הטלפוניים ויקנה בכל המסגרת כך שלא ישאר לו כסף למזון ולתרופות. האם והיה ונתמנה כאפוטרוופוסים לרכושו נוכל אחותי ואני לאשר כל הוצאה בכרטיס אשראי?האם חוץ מהגבלת המסגרת יש לאפוטרופוס עוד כלים? המון תודה, אבנר

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  עו"ד נורית פיש,מנהל הפורום

  15:39, 8 בנובמבר 2015

  אבנר
  אביך קורבן למערכת שיווק אגרסיבית המזהה גורם חלש ומוחלש. הייתי משמידה בהסכמתו כמובן גם את הכרטיס האחרון. קודם כל הייתי פונה לתכנית כמו "הכל כלול" או כל גורם צרכני אחר ומעלה הבעיה אולי יזכה להשבת חלק קטן מכספו. מעבר לכך , שיהיה ברור , אם אביך במצב קוגנטיבי תקין לא ימנו אתכם כאפוטרופסים . אפשר למצוא מנגנון של דרישת שתי חתימות במקום חתימה אחת כדי לחייב את החשבון ולהתריע בפני הגורמים להם הוא מתחייב, מנסיוני, אלה הם מספר מצומצם של משווקים . מינוי אפוטרופוס משמעותו אין יותר שום כרטיס אשראי!! זה אומר פי'קוח של המערכת (האפוטרופוס הכללי ) ואישור בית משפט לכל פעולה משפטית. צריך לבחון היתרונות והחסרונות ולקבל החלטה. מציעה לכם להתעייץ עם גורם טיפולי כלשהו או עורך דין ולא לקבל החלטות נמהרות שיגרמו יותר נזק מתועלת.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.