דחוף : אפוטרופוס לאחר מוות מוחי? - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • דנה

  נשלח ע"ידנה 06:54, 21 בנובמבר 2015

  אבי האלמן קיבל מוות מוחי ומונשם. בבית חולים נאמר לילדים שיש אפשרות ניתוק מנשימה ורק אפוטרופוס יכול לקבוע שלא יונשם מחדש במקרה הצורך. מה הפרוצדורה המקובלת? למה צריך אפוטרופוס אם יש ילדים?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  עו"ד נורית פיש,מנהל הפורום

  08:51, 22 בנובמבר 2015

  דנה יקרה, צר לי על מצבו של אביך. הממות המוחי של אביך מציב מספר בעיות בנושאים האתיים המשפטיים אך לא הרפואיים. העובדה שיש לו ילדים לא שוללת הצורך במינוי אפוטרופוס על מנת שניתן יהיה לקבל החלטות. גם אם יתמנה אפוטרופוס מקרב ילדיו , לא ברור אם יש לכם דעה אחת או יותר בשאלה אם להמשיך להנשימו או לא. בדרך כלל לאחר שחובר למכונת הנשמה, קשה מאוד ואפילו בלתי אפשרי לנתקו. שמתי לב שנקטת בתאור "לחברו מחדש" אם זו דרך שבה בחרו בבית החולים לתאר דרך לגאול אותו מיסוריו, הרי זו באה לעקוף את האיסור לנתקו.
  אינני יודעת מהו גילו, מהי עמדתך, עמדת שאר ילדיו ,כך שקשה לי לתת המלצה. גם לצורך המשך הטיפול בו אם לא ינתקו אותו ממכשיר הנשימה , יהיה צורך למנות אוטרופוס . הצגתי לך רק חלק מהדילמות. לסיכום, מציעה קודם כל לנסות לגבש עמדה חד משמעית של כל ילדיו ומכאן לנסות להמשיך .מה שלא יהיה, קל זה לא!!

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.