אפוטרופוס לענייני גוף ורכוש לחסויה - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • דניאל

  נשלח ע"ידניאל 11:26, 29 בדצמבר 2015

  לעורכת הדין שלום רב, שאלתי היא כזאת, הוגשה בקשה לאפוטרופוס לענייני גוף ורכוש לחסויה. לאחר קבלת תסקיר מצד עו''ס ובהעדר תגובה מהאפוטרופוס הרשמי ניתן צו קבוע לענייני גוף אך לא לרכוש. בהחלטה הקובעת לא ניתנה כל התייחסות מצד בית המשפט לעניין הרכוש. כלומר, הבקשה לא נדחתה מפורשות והתיק נסגר. לחסויה 3 ילדים כשהבן הקטן בחור צעיר בן כ-24 סטודנט העובד במשמרות חי בדירת האם עוד טרם נהפכה לחסויה וממועד הפיכתה לחסויה הבן משלם מכיסו את החשבונות השוטפים עבור הדירה היות ואין לו גישה לחשבון הבנק של אימו כמו כן, כספים שהאם הייתה אמורה לקבל במסגרת תביעה משפטית שזכתה אמורים להיות מועברים לחשבון זה ואין אפשרות להעבירם היות והילדים מונו כאפוטרופוסים לגוף בלבד. עוד אציין כי בצוואה שהכינה האם היא ציוותה כי במותה הבעלות בדירה תעבור לבן . אשמח לקבלת תשובה מה אפשר לעשות בעניין. תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  עו"ד נורית פיש,מנהל הפורום

  09:32, 30 בדצמבר 2015

  דניאל
  לא ברור לי כיצד נסגר התיק בלא שנתקבלה החלטה בעני אפוטרופבסות לרכוש. מציעה לפנות לבית המשפט ולבקש התייחסותו לנושא האפוטרופוסות לרכוש תוך הבהרה כי כנראה בטעות נתנה החלטה המתייחסת אך ורק להאפוטרופסות לרכוש. חייבים לטפל בזה במהירות כיון שבקשה לתיקון "עות סופר" צריכים להגיש תוך 30 יום .

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.