יורש שמונה לו אפוטרופוס - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • רונית

  נשלח ע"ירונית 08:45, 31 בדצמבר 2015

  אימי ירשה 5% מעזבון אחותה ואחיה של אימי ירש 95%. העזבון כולל סכום כסף בבנק ודירה. אני ואחי מוננו אפוטרופוסים של אימא. אנו מעונינים למשוך את הכסף מהבנק ולסגור את הח-ן בבנק וגם למכור את הדירה ולחלק הכול לפי צו הירושה. היורש השני לא מתנגד. האם אנו כאפוטרופוסים יכולים לעשות זאת או שאנו צריכים לקבל אישור מראש של האפוטרופוס הכללי או של בימ"ש ? שאלה נוספת - אנו צריכים להגיש לאפוטרופוס הכללי פרטת עזבון ואנו צריכים לרשום את פרטי מנהל העזבון. האם יש צורך למנות מנהל עזבון כאשר יש הסכמה בין היורשים על חלוקת העזבון ?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  עו"ד נורית פיש,מנהל הפורום

  09:42, 31 בדצמבר 2015

  רונית
  החלוקה 95% לעומת 5%.???.... חבל !!
  את חשבון הבנק אתם יכולים לסגור כאפוטרופסים ולהעביר את הכסף המצוי בחשבון העזבון לחשבונה אל אמכם. חשוב שיועבר לחשבונה בלד!!
  ענין מכירת הדירה קצת יותר מורכב. יש לאתר קונה ולערוך הסכם "מותלה" כלומר, הסכם התלוי באישור בית המשפט. האפוטרופוס הכללי בודק בסיוע השמאי הממשלתי אם מחיר הדירה הולם את ערכה ורק לאחר אישור ההסכם על ידי בית המשפט העיסקה יכולה להתבצע. צריך להיות זהיר כדישלא להיקלע למצב של הפרת ההסכם כלפי הקונה.

  תגובה
 • 11:20, 31 בדצמבר 2015

  תודה על התשובה המהירה. סיפור החלוקה מורכב כיוון שהדירה היתה רשומה על שם אח של אימא ועל שם המנוחה בחלקים לא שווים וישנם גם יורשים שהסתלקו מהירושה לטובת האח.
  שאלה נוספת היא - האם כדאי שאנו נערוך שמאות לדירה לפני המכירה ? האם ניתן לפנות לאפוטרופוס הכללי ולבקש שימנה שמאי מטעמו ?
  ושאלה נוספת - האם יש צורך למנות מנהל עזבון כאשר יש הסכמה בין היורשים על חלוקת העזבון ?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.