הגשת תביעה בשם החסויה כאפוטרופוס זמני עד המינוי הקבוע - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • ליאור

  נשלח ע"יליאור 18:48, 12 בינואר 2016

  שלום מוניתי כאפוטרופוס זמני לאמי עד שאשלים את כל ההוראות הראשונות של המינוי ואז אקבל מינוי קבוע. האם כבר בשלב זה אני יכול להגיש תביעה בשמה או שעלי לבקש את אישור בית המשפט לצעד הזה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  עו"ד נורית פיש,מנהל הפורום

  08:38, 17 בינואר 2016

  ליאור
  גם אם אתה משמש אפוטרופוס זמני וגם כשתקבל מינוי קבוע על מנת להגיש תביעה בשם החסויה אתה צריך להגיש "בקשה למתן הוראות" ולבקש רשותו של בית המשפט להגיש תביעה בשמה . מאחר וניהול הליכים משפטיים כרוך בהוצאה כספית על בית המשפט לשתכנע שיש לך עילה ואתה לא מעמיד אותה בסיכון של תשלום הוצאות משפטיות. בבקשתך עליך להבהיר לבית המשפט מהי העילה המשפטית ומהו האינטרס של אימך החסויה להגיש התביעה. מנסיוני במרבית המקרים בהם נתבקש בית המשפט לאשר הבקשה כשראה שהיא מוצדקת אישר אך לאחר קבלת עמדת האפוטרופוס הכללי. באופן כללי כדאי שתפנים שמעת שמונית כאפוטרופוס לאמך נכנס "שחקן" חדש למגרש והוא האפוטרופוס הכללי.

  תגובה
 • 08:45, 17 בינואר 2016

  תודה רבה! עזרת לי מאוד!

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.