האם זה שיש אפוטרופוס זה מחייב את זה... - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • שירה

  נשלח ע"ישירה 18:35, 26 בינואר 2016

  שכל ההכנסות הרבות של הבעל שהלך לבית אבות ממשלתי ילכו לחשבון שאותו מנהל האפוטרופוס ללא התחשבות בכך שיש אישה עקרת בית לשעבר שלגמרי תלויה בהכנסות האלה? משרד הבריאות מממן כמעט את כל העלויות של בית האבות חוץ מהביטוח לאומי שהם לוקחים. רציתי לדעת פשוט מה אומר החוק בנושא זה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  עו"ד נורית פיש,מנהל הפורום

  09:36, 27 בינואר 2016

  ממש לא. המציאות בה זוג המנהל משק בית משותף והכספים משותפים מוכרת ולכן יש להגיש בקשה לבית המשפט בה לפרט את מקורות המימון של הוצאת החסוי , העובדה שהוא אושתו ניהלו משק בית משותף בחשבון המשותף ולכן מבוקש א. לאפשר להעביר מחצית מהכספים המצויים בחשבון על שם האם ב. להקצות לה סכום הדרוש למחיית מידי חודש מתוך הכספים הנכנסים לחשבון . מקומם אך יש פתרון !!

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.