הגשת בקשה למינוי אפוטרופסות עבור הוריי - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • לירון

  נשלח ע"ילירון 15:46, 16 בפברואר 2016

  שלום, אני ואחותי דואגות לכל הנושאים הכספיים והתפעוליים של הוריי (נכים עם פיגור ועכשיו גם עם דמנציה), אנו חושבות להגיש בקשה למינוי אפוטרופסות. 1. מה הערך המוסף של זה? בפועל אנו מבצעות כל מה שההורים שלי צריכים. 2. האם חייב להגיש בקשה דרך עו"ד (מצריך תשלום עמלת עו"ד וכו...) 3. אשמח לדעת איזה מחיובות בעצם תתוסף לנו החל מתוקף המינוי... מבחינת בירוקרטיה טפסים וכו.. 4. האם חייב המלצה של פסיכיאטר/ עו"ס הם לא מטופלים אצל שני הגורמים.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  עו"ד נורית פיש,מנהל הפורום

  09:59, 17 בפברואר 2016

  אם אתם מסתדרים עם כל הגורמים ואין לכם קשיים בניהול ענייניהם של הורייך אין כל טעם לנכביד על עצמכם במינוי אפוטרופס . ברירת המחדל בחוק היא כי בני המשפחה צריכים לטפל בהורים . ישנם מקרים בהם שורר חוסר אמון או ניצול לרעה מצד אחד הילדים , אזי אין מנוב ממינוי אפוטרופוס. לעתים נתקלים במצב בו מוסד מסויים או בית חולים דורש מינוי אפוטרופוס . כל עוד אינכם חייבים אין כל יתרון באפוטרופסות אלר ההיפך הוא הנכון כאב ראש וחובה לדווח. כל עוד עניינים של ההורים מטופל כראוי אל תמהו להליך של מינוי אפוטרופוס. לשאלתך אם חייבים עורך דין , אם אתם מסוגלים להגיש לבדכם הבקשה למינוי אפוטרופוס בהחלט אפשר להגיש לבד הבקשה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.