תהליך להכנת צוואה לאפוטרופסות לקטין - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • סיגל

  נשלח ע"יסיגל 14:50, 21 בפברואר 2016

  שלום, רציתי לדעת מה התהליך שעלינו לעשות אם אנחנו רוצים להכין "צוואה" שבמקרה מוות של שני ההורים ביחד הילד יעבור לאחיינית האם ולא לסבתא או לאחים של ההורים.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  עו"ד נורית פיש,מנהל הפורום

  17:08, 21 בפברואר 2016

  סיגל ,
  אין לי מספיק נתונים למענה על שאלה רגישה זו. תלוי מה גיל הקטין , מה מצב ההורים ? האם יש חשש סתום או משהו קונקרטי. אם ידועה בעיה המעלה את החשש לחיי ההורים אפשר לנקוט בצעד של מינוי אותו גורם כאפוטרופוס נוסף לקטין עוד בחייכם. אם מדובר בדאגה כללית (שהיא לגמרי לגיטימיטת) ניתן לערוך צוואה אך חייבים לדעת כי יש לצוואה כזו מגבלה. ילד אינו חפץ ולא "מורישים" אותו , אך בהחלט כל בית משפט שיזקק לסוגיה אם חו"ח יקרה לכם משהו , יתחשב ברצונכם כהורים תוך בחינת טובתו בדרך של קבלת תסקיר עו"ס אשר יפגש עם הילד והמגדלים שקבעתם ויתרשם כי הקשר ביניהם הוא טוב וזוהי טובתו..

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.