התנגדות לאופוטרופוסות משותפת על אימי - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • דן

  נשלח ע"ידן 10:17, 16 במאי 2016

  אימי בתחילת מחלת הלצהיימר אך עדיין חושבת בהגיון. אחותי חוסה סיעודית ויש לה ילדים,,בפועל אני היחידי שמטפל באימי [הנכדה גם לא מבקרת כמעט את אימה החוסה ] עד עכשיו הייתי מורשה חתימה בחשבון אימי,אני דייר בסטודיו בדירה שלה שמחולקת לשניים ויש עוד שוכרים....יש חוזה ביני לאימי כי כך דרשה בת אחותי ,בחצי השנה האחרונה איני עובד ואימי שיחררה אותי מתשלום ואין לי מסמך רשום על כך. ביולי הקרוב אני מחדש חוזה ולכן אחתים את אימי על שחרור משכ"ד ,,,קיבלתי בקשה מבת אחותי לקבל קוד סודי לגישה לחשבון של אימי ונתתי לה עכשיו יש דרישה שלה לאופוטרופוסות משותפת ולזה אני מתנגד כי בפועל אני יודע שלא תהיה שם שום פעילות תומכת באימי [לא מבקרת את אימא שלה וגם את סבתא/אימי כמעט בכלל] . מהו החוק בעניין? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  עו"ד ונוטריון נורית פיש,מנהל הפורום

  10:33, 16 במאי 2016

  דן שלום
  ברירת המחדל בחוק הוא כי בני המשפחה מטפלים בחסוי ורק אם אין מי שיטול על עצמו אחריות ממנים אפוטרופוס. אולם , המקרה שלכם הוא בעייתי מאחר ויש לך יתרון כלכלי הנובע מהסכמת אימך שלא תשלם דמי שכירות ועלולים לטעון כנגדך שאתה מנצל אותה ו/או את מצבה.
  לכן , אם אחייניתך תתעקש ותפנה לבית המשפט בבקשה למינוי אפוטרופוס אתה עלול להיקלע למצב בו ימנו אפוטרופוס נייטראלי .
  אני מציעה לקחת את איך לבדיקת פסיכוגייאטר על מנת שיעריך את מצבה ויתן המלצתו. אם יקבע שאמך זקוקה לאוטרופוס עדיף שאתם תתמנו שניכם יחדיו שכן, לגביך יש בעיית ניגוד אינטרסים אתה כאפוטרופוס תצטרך לתבוע אותך כמתגורר חינם בסטודיו שלה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.