מי האפוטרופוס על האפוטרופוס ? - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • אלי מנשה

  נשלח ע"יאלי מנשה 01:29, 6 ביוני 2016

  מוניתי כאפוטרופוס , שאלה : מה אומר החוק במקרה מוות שלי האפורופוס (גוף ורכוש) ? מישהו אמר לי שבמקרה כזה האפוטרופוסות עוברת כולה למדינה , למרות שישנם בני משפחה (בן זוג ועוד אחים). לא נשמע לי הגיוני .. אז לאן באמת זה הולך ?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  נורית פיש עו"ד,מנהל הפורום

  13:33, 14 ביוני 2016

  על האפוטרופוס שמונה אמור לפקח האפוטרופוס הכללי . אני אומרת אמור , כי הפיקוח של האפוטרופוס הכללי לצערי לא צמוד ולא יעיל תמיד. באשר לשאלה מה אם חו"ח תלך לעולמך , הרי שהאפוטרופסות לא עוברת למדינה (אשר, כאמור, תמיד נמצאת בתמונה כגוף המפוקח על באפוטרופוס) אולם מתמנה מישהו אחר מבני המשפחה שימצא ראוי ..

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.