מהם חובות האפוטרופוס והאם חובות האם עוברים אל האפוטרופוס? - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • טלי

  נשלח ע"יטלי 11:54, 13 בספטמבר 2016

  שלום רב, במידה ואני נמנית כאפוטרופוס על אמי, האם כל החובות שלה עוברים אליי? האם יש הפרדה מוחלטת בין החובות שלה לאלו שלי? האם ניתן לתבוע אותי על החובות שלה? האם ניתן לבטל את המינוי או לבקש מינוי זמני? כיצד מממשים את זכותי כאפוטרופוס רכוש במידה ואמי מתנגדת? (פינוי דירה לצורך ניקיון) האם אני יכולה לקחת הלוואה מהבנק של אמי לכיסוי החובות שלה? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  עו"ד ונוטריון נורית פיש,מנהל הפורום

  19:34, 18 בספטמבר 2016

  באופן עקרוני מינייך כאפוטרופא לאימך לא מעביר את חוביתה אלייך אישית . יש צורך למלא הצהרה ולדווח אודות מצבה הכלכלי והוא שלה ולא שלך. אם יתבעו אותך לא יתבעו אותך אישית אלא כאפוטרופאלאימך. לבטל מינוי אפשרי אך מכח החלטית בית משפט ובתנאי שימונה אפוטרפוס חדש. אם אימך מתנגדת לפניוי הדירה יהיה צורך לקבל צו בית משפט לפנותה. קשה לא פשוט וקורע לב אך אם זה לטובתה ימנו גורם לעשות זאת. הלוואה לקחת את צריכה לקבל אישור בית משפט ולא יכולה לקבל הלוואה בשמה גם לא תקבלי אין כל סיכוי שהבנק יתן לך הלוואה מחשבונה. הם יודעים מצויין לשמור על עצמם האמיני לי!!

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.