הליך אפוטרופסות לאם חד הורית - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • חני

  נשלח ע"יחני 10:41, 6 בפברואר 2014

  שלום רב אני אם חד הורית לילדה בת 7 אשר אביה רשום אולם אין כל קשר בינהם מאז היוולדה (בחירה שלו). הוא אינו משלם מזונות ומעולם לא ראה אותה, יחד עם זאת הבנתי שעל מנת להוציא לה דרכון אני חייבת את הסכמתו. שאלתי היא, האם ישנה דרך לעשות זאת מבלי לפנות אליו? (אין לי כל קשר עימו כך שאינני יודעת אפילו כיצד לאתר אותו) הבנתי שישנו הליך של אפוטרופסות שעליי לבצע, אודה להנחייתכם כיצד תהליך זה מתבצע? תודה חני

  השב
 • 10:34, 4 במרץ 2014

  אם יש ברשותך פסק דין לפיו את המשמורנית של הילדה, תוכלי לפנות למשרד הפנים ללא צורך באב עם פסק הדין ויונפק דרכון. אם לא אפשר לפנות לבית המשפט לענייני משפחה בבקשה למתן צו המורה למשרד הפנים להנפיק דרכון ללא הסכמת האב ולחלופין בבקשה יותר רחבה לפסק דין שיקבע שאת המשמורנית (מה שיפטור את הבעיה גם לעתיד).

  משמורת ואפוטרופסות הם מושגים שונים.
  קרוב לוודאי שתדרשי לאיתור האב לצורך ההליך, אולם גם אם לא יאותר יש פתרונות משפטיים.
  בהצלחה
  עו"ד ריבה אבירם

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.