האם רכושו של חוסה שנפטר מתחלק בין האחים שנותרו? - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • אביגייל

  נשלח ע"יאביגייל 22:23, 2 ביוני 2014

  אנחנו 3 אחים האח האמצעי נמצא במוסד שאבי נפטר לפני 3 שנים מונה לאח שבמוסד אופוטרופוס מטעם המדינה שמטפל בעיניניו(נכס על סך 500 אלף דולר) לפניי כחודש האח נפטר שאלתי מה קורה עכשיו האם הרכוש של האח מתחלק בין 2 האחים הנותרים (עלפי דין אנחנו היורשים שלו)

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  נורית פיש,מנהל הפורום

  08:46, 5 ביוני 2014

  אביגיל ,קבלי תנחומי על מותו של אחיך.
  קודם כל צריך לפנות לאפוטרופוס שמונה לאחיך המנוח ולבקשו להגיש דו"ח כספי ו"דו"ח סופי" ולבקש שחרורו מתפקידו בבית המשפט .
  לענין ירושת אחיך. פרטת כי אביך נפטר אך לא פרטת אם אימך בחיים. אם האם בחיים היא יורשת מחצית ומחצית יורשים את ואחיך הנותר בחיים . כל זה בהנחה שלאחיך החסוי לא היו בת זוג וילדים. אם אמך אינה בין החיים , הרי שהאת ואחיך הנותר בחיים חולקים בחלקים שווים את ירושתו.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.