אמי העבירה לי במתנה בית וחנות - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • סלע ברוך

  נשלח ע"יסלע ברוך 11:31, 7 ביוני 2014

  לפני כשנתיים אימי העבירה לי ללא תמורה ביית וחנות יש לי 3 אחיות והיחסים בינינו מעולם לא היו טובים ההעברה בוצעה במלאה והכול על שמי בטבו אחיות שלי לא מדברות עים אימי מאז פטירת אבי אמי שלא מענינת להיכנס עים אחיות שלי לויכוח מיותר אומרת לכולם שלא הי העבירה לי את המתנות אלה אבה שלי האים זה יכול לשמש נגדי בעתיד אמי מוכנה לתקן את המצב אים ניגרם לי נזק

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  נורית פיש,מנהל הפורום

  08:36, 8 ביוני 2014

  ברוך
  שאלתך כוללת קצת סתירות. אתה אומר שאחיותיך אינן מדברות עם אימך למרות זאת היא מסבירה וטורחת לספר סיפור שאינו אמיתי באשר לאחריות על העברת הרכוש על שמך, אני מניחה במטרה שלא לריב עם אחיותיך , כלומר הן כן חשובות לה!!
  ברור שהאמת תתגלה וקל יהיה מאוד לגלות כשיקבלו את המסמכים מרשויות המיסים אם תתעוררנה מחלוקות על חוקיות ההעברות הרכוש אליך שערכה אימך.
  אם אמא שלך מעוניינת לחזק את הפעולה שערכה על מנת לחסוך ממך בעיות בעתיד, יש דרכים לעשות כן באמצעות עריכת צוואה ו/הצהרה ו/או תצהיר וחוות דעת של מומחה לפסיכוגריאטריה (אני מניחה שאמך אינה צעירה ) בו תפורט חוות דעתו באשר לגמירות דעתה של אמך לבצע הפעולות שבוצעו על ידה בעבר וגם לצוואה. כך, שלאחר אריכות ימיה ושנותיה של אמך אם יחלקו על חוקיות ההעברה תמיד תוכל לקבל את הרכוש על פי הצוואה שבצידה חוות דעת כי נערכה כדין וכי אמך היתה כשרה לצוות .

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.