לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
avinur

מינוי לרכוש מוגבל לצורכי מחיה שוטפת של החסויה

לעורכת דין שלום, התמניתי לאפוטרופוס של אשתי שהפכה לסיעודית ונמצאת במוסד סיעודי במימון חב' ביטוח 80% פלוס תוספת שלי 20%. בצו מינוי אותו קיבלתי לפני ימים ספורים נקבע " המינוי לרכוש מוגבל לצורכי מחיה שוטפת של החסויה ולא יותר מגובה הכנסתה החודשית". כל הוצאה חריגה שאינה לצורכי מחייה טעונה הגשת בקשה לבית המשפט". אשתי מקבלת פנסיה חודשית של 8000 ש"ח. יש לנו גם חשבון ני"ע משותף באותו סניף. מה הן המגבלות שבנק יכול להטיל על הכספים אלו?? בתודה מראש.

נורית פיש

אבינור שלום לצערי זוהי "הברקה" של בתי המשפט לאחרונה במינוי אפוטרופוס זמני שמטילים הגבלות על המינוי דבר המקשה מאוד על תיפקודך כאפוטרופוס. מה שאני מציעה שתפנה לבית המפשט בבקשה לתקן החלטתו ותבהיר כי המיגבלות שהוטלו לא מאפשרות לך לנהל ענייניה באופן מסודר. לטווח הארוך תצטרך להפריד החשבון המשותף ולהחזיק עבורה חשבון משלה ויהיה צורך להתייחס לכך בדיון בבית משפט כך שיוותרו לך כספים להחזקתה מצד אחד ומצד שני שיתאפשר לך לנהל את חייך שגם כך ממילא אני מניחה שלא קלים לאור מצבה הסעודי של אשתך. בכל מקרה יש צורך להגיש בקשה למתן הוראות כדי לחלק את הכספים המשותפים ולהשתמש בחלקה בכספים למימון צרכיה. בעיה!! אני מתריעה על תוצאה בלתי נסבלת זו כבר שנים המצב יוצר סכסוך מלאכותי בין בני זוג שמעולם לא היו מחלוקות ביניהם.

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום אפוטרופסות