מינוי לרכוש מוגבל לצורכי מחיה שוטפת של החסויה - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • avinur

  נשלח ע"יavinur 16:13, 22 ביוני 2014

  לעורכת דין שלום, התמניתי לאפוטרופוס של אשתי שהפכה לסיעודית ונמצאת במוסד סיעודי במימון חב' ביטוח 80% פלוס תוספת שלי 20%. בצו מינוי אותו קיבלתי לפני ימים ספורים נקבע " המינוי לרכוש מוגבל לצורכי מחיה שוטפת של החסויה ולא יותר מגובה הכנסתה החודשית". כל הוצאה חריגה שאינה לצורכי מחייה טעונה הגשת בקשה לבית המשפט". אשתי מקבלת פנסיה חודשית של 8000 ש"ח. יש לנו גם חשבון ני"ע משותף באותו סניף. מה הן המגבלות שבנק יכול להטיל על הכספים אלו?? בתודה מראש.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  נורית פיש,מנהל הפורום

  16:23, 22 ביוני 2014

  אבינור שלום
  לצערי זוהי "הברקה" של בתי המשפט לאחרונה במינוי אפוטרופוס זמני שמטילים הגבלות על המינוי דבר המקשה מאוד על תיפקודך כאפוטרופוס. מה שאני מציעה שתפנה לבית המפשט בבקשה לתקן החלטתו ותבהיר כי המיגבלות שהוטלו לא מאפשרות לך לנהל ענייניה באופן מסודר. לטווח הארוך תצטרך להפריד החשבון המשותף ולהחזיק עבורה חשבון משלה ויהיה צורך להתייחס לכך בדיון בבית משפט כך שיוותרו לך כספים להחזקתה מצד אחד ומצד שני שיתאפשר לך לנהל את חייך שגם כך ממילא אני מניחה שלא קלים לאור מצבה הסעודי של אשתך. בכל מקרה יש צורך להגיש בקשה למתן הוראות כדי לחלק את הכספים המשותפים ולהשתמש בחלקה בכספים למימון צרכיה. בעיה!! אני מתריעה על תוצאה בלתי נסבלת זו כבר שנים המצב יוצר סכסוך מלאכותי בין בני זוג שמעולם לא היו מחלוקות ביניהם.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.