לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
דנה

שינוי שם משפחה של קטין

שלום רב, יש לי ילד עוד מעט בן ארבע עם שני שמות משפחה שלי ושל בן זוגי לשעבר. שם המשפחה שלי ראשון ואחריו שמו של בן זוגי לשעבר. בן זוגי לשעבר ואני מעולם לא נישאנו, נפרדנו כשהבן שלי היה בן שבעה חודשים ואין ביניהם ובינינו שום קשר מאז. נפגשנו בינואר 2013 והוא חתם על מסמך נוטריון שאומר כי אני האחראית הבלעדית על בני ושהוא לא לוקח חלק בחיים שלו. כרגע הוא לא מוכן לוותר על זכויותיו כאביו של דני. לא תבעתי מזונות, אני חיה כאם חד הורית ומגדלת בגאווה רבה את בני. פניתי לבן זוגי לשעבר בבקהש לשינוי שם המשפחה, קרי הורדת השם שלו מתעודת הזהות של בני והוא הסכים. ניגשנו למשרד הפנים שבוע שעבר והם שלחו בקשה למשרד הפנים בירושלים, הבקשה לא אושרה. הם ביקשו אישור בית משפט. בן זוגי לשעבר ואני לא יודעים מה אנחנו צריכים לעשות עכשיו, איך פונים לבית משפט ומה ההליך? האם אני צריכה להעיזר בעו"ד בשביל זה? האם שנינו צריכים לגשת לבית המשפט?

נורית פיש

בהתאם לחוק השמות שינוי שם של קטין נעשה באישור בית משפטי . . ". שינוי שם על ידי אפוטרופוס אפוטרופוס של קטין או של פסול-דין רשאי, באישור בית המשפט, לשנות את שמו הפרטי ואת שם משפחתו של החסוי."| כלומר עליכם להגיש בקשה לבית משפט לענייני משפחה על מנת שיאשר את שינוי השם. הקשה צריכה להיות מוגשת על ידי שניכם והמשיב (הנתבע) הוא האפוטרופוס הכללי שהוא המופקד על ענייניהם של ילדים.

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום אפוטרופסות