שינוי שם משפחה של קטין - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • דנה

  נשלח ע"ידנה 11:50, 14 ביולי 2014

  שלום רב, יש לי ילד עוד מעט בן ארבע עם שני שמות משפחה שלי ושל בן זוגי לשעבר. שם המשפחה שלי ראשון ואחריו שמו של בן זוגי לשעבר. בן זוגי לשעבר ואני מעולם לא נישאנו, נפרדנו כשהבן שלי היה בן שבעה חודשים ואין ביניהם ובינינו שום קשר מאז. נפגשנו בינואר 2013 והוא חתם על מסמך נוטריון שאומר כי אני האחראית הבלעדית על בני ושהוא לא לוקח חלק בחיים שלו. כרגע הוא לא מוכן לוותר על זכויותיו כאביו של דני. לא תבעתי מזונות, אני חיה כאם חד הורית ומגדלת בגאווה רבה את בני. פניתי לבן זוגי לשעבר בבקהש לשינוי שם המשפחה, קרי הורדת השם שלו מתעודת הזהות של בני והוא הסכים. ניגשנו למשרד הפנים שבוע שעבר והם שלחו בקשה למשרד הפנים בירושלים, הבקשה לא אושרה. הם ביקשו אישור בית משפט. בן זוגי לשעבר ואני לא יודעים מה אנחנו צריכים לעשות עכשיו, איך פונים לבית משפט ומה ההליך? האם אני צריכה להעיזר בעו"ד בשביל זה? האם שנינו צריכים לגשת לבית המשפט?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  נורית פיש,מנהל הפורום

  15:22, 14 ביולי 2014

  בהתאם לחוק השמות שינוי שם של קטין נעשה באישור בית משפטי .
  . ". שינוי שם על ידי אפוטרופוס
  אפוטרופוס של קטין או של פסול-דין רשאי, באישור בית המשפט, לשנות את שמו הפרטי ואת שם משפחתו של החסוי."|
  כלומר עליכם להגיש בקשה לבית משפט לענייני משפחה על מנת שיאשר את שינוי השם. הקשה צריכה להיות מוגשת על ידי שניכם והמשיב (הנתבע) הוא האפוטרופוס הכללי שהוא המופקד על ענייניהם של ילדים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.