• 12 באוגוסט 2014

    אחי אפוטרופוס בנושא רכוש וגוף טוען שמגיע לו שכר הטרחה מכספו של אבי

    אחי נבחר על ידינו 2 אחים להיות אפוטרופוס בנושא רכוש וגוף לאבי הסיעודי. עתה הוא טוען שמגיע לו שכר טירחה מכספו של אבי. הדבר לא הוזכר בעבר ואנו 2 האחים מתנגדים לכך. מה עושים? האם בכלל נהוג לשלם לבן שכר על כך?

    12 באוגוסט 2014
  • מנהל הפורום נורית פיש 13 באוגוסט 2014

    דמי אפוטרופוסית

    בהתאם לסעיף 56 לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות בית המשפט יכול לקבוע שכר טירחה לאפוטרופוס

    שכר האפוטרופוס

    56. (א) בית המשפט רשאי לקבוע לאפוטרופוס שכר אם ראה טעם לכך בנסיבות הענין; שכר האפוטרופוס שנקבע על ידי בית המשפט חל על החסוי ורשאי האפוטרופוס לקבלו מנכסי החסוי.
    (ב) שר המשפטים רשאי לקבוע כללים בדבר השכר שבית המשפט רשאי לקבוע לאפוטרופסים..
    כלומר, בעקרון מגיע שכר טירחה אולם במקרה זה יש לברר האם יש הסכמה ביניכם שאחיכם לא יקבל שכר או שהנושא לא לובן כלל .

    13 באוגוסט 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?