מאיזה גיל יכול להיות אח להיות אפוטרופוס על אחיו הצעירים? - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • ערבה

  נשלח ע"יערבה 21:11, 28 בספטמבר 2014

  שלום! רציתי לדעת, בבקשה, מאיזה גיל אח יכול להיות אפוטרופוס על אחיו (הצעירים), במקרה ששני ההורים הלכו לעולמם? האם גיל הוא המגבלה היחידה? תודה, ערבה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  נורית פיש,מנהל הפורום

  07:42, 29 בספטמבר 2014

  ערבה שלום
  קודם כל צר לי שאתם מתמודדים עם מצב כזה בו שני ההורים הלכו לעולמם בגיל כה צעיר.
  בעקרון מגיל 18 אדם כשיר להיות אפוטרופוס על פי החוק. אולם , מנסיוני בית המשפט נמנע מלמנות אדם כה צעיר ראפוטרופוס לאחיו וסביר להניח שיחפש פתרון של משפחה מורחבת של אדם המקובל עלייך שהוא מבוגר יותר. הגיל בהחלט אינו המגבלה היחידה. זו הסיבה שבית המשפט ממנה פקידת סעד לבדוק את התאמת האפוטרופוס המתבקש להתמנות . מצב מנטלי, מערכת היחסים , יכולותיו ואפשרויות המעורבות שלו בחיי הילדים , יכולת תיפקוד גבוהה ומעל הכל אמינות ישמשו מדד להתאמתו לתפקידו.
  בהצלחה לך ולאחייך!!!

  תגובה
 • 21:47, 30 בספטמבר 2014

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  נורית פיש,מנהל הפורום

  10:47, 1 באוקטובר 2014

  ערבה לדעתי עניתי כבר אך אענה שוב
  לכאורה החל מגיל 18. אולם , תלוי בנסיבות , תלוי באלטרנטיבות שיש במשפחה המורחבת ותלוי במצבו. הגורמים הנוספים שרלוונטיים היא רמת תפקוד, מצב כספי שישפיע על ההחלטה האם אפשר למנות אפוטרופוס חיצוני אם לאו, רמת הקשר ווטיב הקשר בינך לבין האחים ועוד גורמים שנלקחים בחשבון .

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.