הבעת רצון למינוי אפוטרופוס בעתיד - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • מילה

  נשלח ע"ימילה 14:17, 2 באוקטובר 2014

  שלום רב, מכרה שלי היא אשה מבוגרת, גרושה, עם שני ילדים שמתנכרים לה. היא חוששת מהיום שבו לא תוכל לנהל את ענייניה ואז אחד הבנים יתמנה כאפוטרופוס. היא מעוניינת לקבוע כבר היום, כשהיא עדיין כשירה לחלוטין, מי יהיה האפוטרופוס שלה בעתיד. יש אפשרות חוקית לכך ? איך עושים את זה ? תודה, מילה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  נורית פיש,מנהל הפורום

  11:40, 7 באוקטובר 2014

  מילה שלום
  נ יתן גם ניתן להבטיח את הקביעה מי ישמש אפוטרופס שלה. ניתן לחתום על מסמך הנקרא בלשון עממית "צוואה בחיים " בו אדם נותן הנוראות את אשר ייעשה עמו בחייו (בניגוד לעריכת צוואה שחלה לאחר אריכות חייו ושכנותיו). ניתן לתת הוראות על אופי ומהות הטיפול , על אי הארכת חיים במקרים מסויימים (בהתאם להוראות חוק החולה הנוטה למות) ולקבוע בכתב מי אני חושב מתאים לשמש ליט כאפוטרופוס.

  תגובה
 • 12:25, 7 באוקטובר 2014

  תודה רבה על התשובה המפורטת. זה באשר להוראות פיזיות/גופניות, בעצם "אפוטרופוס-לגוף". מה באשר ל"אפוטרופוס-לרכוש" ? איך היא יכולה להבטיח גם מינוי אפוטרופס-עתידי לרכוש ?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.