פיקוח על האופוטרופוס הטבעי של האחיינים - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • לימור

  נשלח ע"ילימור 20:16, 5 באוקטובר 2014

  לפניי שנה אחותי נפטרה ממחלה ממארת היא השאירה אחרייה 4 ילדים.ללפניי זמן מה בעלה מכר את האוטו שהיה על שמה וציפור קטנה לחשה לי שגם ניקה לה את החשבון. שאחד האחים ניגש לשאול הבעל טען שזה לא עיניננו לאחר בירור .התמונה שנגלת לענינו החצוף מכר את הרכב שהיה על שמה(רכב ששווה מעל 100 אלף) ולאחר מיכן הסתלק מחלקו לטובת הילדים בגדול ניקה את העיזבון שלה והסתלק שאלתי נכון שאבא הוא אופוטרטפוס טיבעי של ילדיו האם אין פיקוח על מעשיו הריי הכסף שהיה אמור להתקבל על האוטו היה אמור להיות מופקד בנאמנות לילדים אך הוא מכר את האוטו אחריי מותה ללא אישור בית משפט אשמח לדעת מה אנחנו יכולים לעשות במצב שכזה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  נורית פיש,מנהל הפורום

  11:56, 26 באוקטובר 2014

  לימור יקרה
  אם אחותך המנוחה לא השאירה צוואה , הרי שעל פי החוק בעלה זוכה במכונית מאחר ומדובר במכונית נוסעים ששימשה את צרכי משק הבית המשותף (להבדיל ממשאית למשל שמהווה נכס השייך לכלל היורשים) כך שעם כל תחושת הכעס שלך בעלה פעל כשורה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.