הוספת אפוטרופוס לרכוש כאשר יש אפוטרופוס לגוף - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • משה פ.

  נשלח ע"ימשה פ. 02:16, 6 באוקטובר 2014

  אני בן יחיד לאמא חולת אלצהיימר בשלב מתקדם שמטופלת כרגע בבית עם מטפלת צמודה. יש בידי מינוי קבוע לאפוטרופוס לגוף עבור אמי. אני מנהל את עניינה ללא אפוטרופוסות לרכוש. יתכן ובזמן הקרוב אאלץ לאשפז את אמי במוסד סיעודי. יש לאמי דירה וחשבון בנק עם יופי כוח על שמי. יתכן ואילץ להשכיר את הדירה על מנת לממן את הוצאות המוסד הסעודי. האם לצורך השכרת הדירה אני חייב אפוטרופוס לרכוש? האם הוספת אפוטרופוס לרכוש נעשה בצורה דומה לתהליך קבלת אפוטרופוס לגוף או קיים תהליך קצר יותר או פשוט יותר היות ואני מוכר כבר כאפוטרופוס לגוף?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  נורית פיש,מנהל הפורום

  11:26, 7 באוקטובר 2014

  משה שלום
  מאחר ואתה משמש לה כאפוטרופוס התהליך צריך להיות קצר יותר ומהיר יותר. שיהיה ברור!! מעת שחלה גריעה בכושרה המנטאלי יפוי הכח לא בתוקף עוד. יש הצעה להרחיב את המסגרת ולהכשיר יפוי כח שיחול גם במקרים בהם היום הוא לא חוקי אך כרגע המצב הוא שאתה יכול לעשות שימוש ביפוי הכח כל עוד מאפשרים לך בכל מקום ובכל מוסד. אם בכל אופן תדרש להציג מינוי אני מציעה לפנות לבקש מינוייך כאפוטרופוס . רק זכור שעליך להתנהל בחשבונה של אימך בשקיפות למקרה ותדרש ליתן דיווח . לאחר מאה עשרים שנותיה תוכל להגיש בקשה לפטור אוטתך מהגשת דוחות לאור העובדה שאתה היורש היחיד שלה. (בהנחה שהדבר כך)

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  נורית פיש,מנהל הפורום

  11:54, 26 באוקטובר 2014

  משה שלום
  בדרך כלל אם יש בן משפחה שמטפל בחסוי אין צורך למנות א5פוטרופוס אולם מאחר ויש צורך להשכיר דירתה ויפוי הכח לא מספיק מאחר ועל פי החוק הכשרות המשפטיית והאפוטרופסות משאיבדה אמך את כושרה המשפטי יפוי הכח אינו בתוקף עוד. לכן לצערי אין מנוס אלא להגיש בקשה למנוי אפוטרופוס לגוף . הצעתי היא לנסות להימנע מכך כל עוד אפשר להסתדר בלא צו מינוי .

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.