שאלה לגבי שכר אפוטרופוס - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • קרין

  נשלח ע"יקרין 08:24, 9 בנובמבר 2014

  שלום ,אני משמשת כאפוטרופוסית קבועה לרכוש ולגוף של דודתי , בשנה הראשונה ביקשתי שכר אפוטרופוס כיוון שהדבר העסיק בצורה מאוד משמעותית וקיבלתי שכר עבור. השנה אני מגישה דוח עבור 2013 ולא פניתי לבקשת שכר אפוטרופוס אך נרמז לי על ידי מי שעורך את הדוח שיתכן וקבלות מסויימות לא יתקבלו כיוון שמשרד האפוטרופוס מאוד קפדן ודקדקן בימים אלו..אף על פי שמדובר בסכומים סבירים.. שאלתי היא במידה ולא יאשרו סכומים מסויימים האם עליי להגיש מחדשולשלם עבור בקשה לקבלת שכר אפוטרופוס...האם יש מועד עד אליו ניתן להגיש את הבקשה הזאת..תודה ושבוע טוב

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  נורית פיש,מנהל הפורום

  07:52, 10 בנובמבר 2014

  קרין
  א. לא אחרת המועד ואין "התיישנות " יכולה להגיש בקשה לפסיקת שכר טירחתך גם באיחור.
  ב. אני לא הייתי נבהלת מהגשת קבלות בגין תשלומים שהוצאת בפועל לטובת דודתך . אין סיבה שלא תקבלי ההחזר גם אם מישהו באפוטרופוס הכללי לא יאהב את זה..
  בהחלט קורה שיש מחלוקת בין האפוטרופוס לחסוי לבין האפוטרופוס הכללי ולא צריך להבהל מאי הסכמות . בסופו של דבר לבית משפט יש סמכות לקבוע והוא לא "חותמת הגומי" של האפוטרופוס הכללי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.