open the search panel
close the search panel חפש

עורכי דין לפי תחום

    פורומים

      לדעת יותר - מדריכים משפטיים

        משרדי עורכי דין

          • 28 בנובמבר 2016

            שחזור תיק רפואי פסיכיאטרי

            הפסיכיאטר שלי לא ניהל תיק רפואי לגביי חרף שאני מטופל אצלו משך שנים.

            עתה מעוניין הפסיכיאטר לשחזר את התיק הרפואי שלי ממכתבים שהוא עצמו הוציא לגבי מצבי אך המכתבים שכתב הינם חלקיים ולא משקפים את מצבי לגבי מס' שנים שלגביהם אין לפסיכיאטר כל תיעוד.
            לפיכך רציתי לשאול האם הפסיכיאטר רשאי לשחזר את התיק הרפואי שלי גם על יסוד מכתב מרופא המשפחה שלי אשר מפרט את מצבי לגבי התק' לגביהם חסר לפסיכיאטר תיעוד?
            או שלפי הכללים אסור לו לשחזר תיק רפואי במרפאתו, על יסוד מכתב רפואי של רופא אחר?

            תודה רבה

            28 בנובמבר 2016
          • 20 בינואר 2017

            שחזור תיק רפואי פסיכיאטרי

            שלום רב,

            סעיף 43 לפקודת הרופאים [נוסח חדש], התשל"ז - 1976, קובע כי:

            מתן תעודה כוזבת
            43. רופא מורשה אשר במזיד או ברשלנות חתם או נתן, בתוקף מקצועו, אישור, דין-וחשבון, הודעה או תעודה כיוצא באלה, והיא כוזבת, מטעה או בלתי הוגנת, יראוהו כמי שנהג בדרך שאינה הולמת רופא מורשה.

            הייינו, הסעיף מטיל על הרופא חובה חוקית (כמשמעותה בסעיף 63 לפקודת הנזיקין ) לדייק ברשומתו הרפואית. ייתכן ולצורך דיוק הנתונים ואמינותם, שימוש במידע מרופא המשפחה יכול להיות סביר בנסיבות.

            20 בינואר 2017
          שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
          close the form