תשלום מס הכנסה על השכרת דירה - פורום עבירות מס כלכליות

שאלה חדשה
 • ע.

  נשלח ע"יע. 12:34, 30 בדצמבר 2012

  שלום אני אני בעל דירה ומשכיר אותה ב-5 שנים האחרונות. עד לפני שבועיים לא ידעתי שאני אמור לשלם מס הכנסה עליה. חבר אמר לי את זה כבדרך אגב. רציתי לוודא האם זה נכון ואם כן מה עליי עכשיו לעשות?

  השב
 • 13:18, 30 בדצמבר 2012

  להלן תשובתי: המידע שקיבלת מחברך אינו מדויק.כדי לדעת האם אתה עלול להתחייב במס יש צורך בבירור מספר נתונים עמך שלא בדרך ההתכתבות במיל. עקרונית יש פטור במקרים מסוימים ממס על השכרת דירה בודדת בתקרת דמי שכירות שבדרך כלל מתעדכנת. אך תשובה סופית יש לגבש בבירור אישי עמך וכאמור שלא על תקשורת אלקטרונית שאף ניתנת לשחזור.
  בהצלחה
  בורובסקי יצחק עו"ד

  תגובה

עבירות המס (עבירות לפי חוק מע"מ, פקודת מס הכנסה ועוד) מוגדרות כעבירות "צווארון לבן".
בית-המשפט העליון קבע, לא אחת, כי המדובר בעבירות המהוות "מכת מדינה" ו- "ספורט לאומי" שיש למגרן ולהוקיען בתוקף שכן פגיעה בקופת המדינה שוות ערך (אם לא יותר) לפגיעה ישירה בכיסו של כל אחד מאזרחי המדינה- גזל וגניבה של ממש.
מדיניות הענישה הנוהגת בבתי-המשפט בישראל הינה כי העונש ההולם והראוי לנאשמים שהורשעו בעבירות מס, גם בעבירות "טכניות" כדוגמת אי-הגשת דוחות חודשיים למע"מ הינו עונש מאסר מאחורי סורג ובריח לצד קנס כספי משמעותי, קל וחומר עת עסקינן בעבירות מס "מהותיות" כדוגמת ניכוי חשבוניות פיקטיביות במסגרת הדיווחים החודשיים.
לא פעם, המדובר בנאשמים (בעלי חברות, עוסקים מורשים, מנהלים פעילים ומעורבים אחרים) שזוהי להם ההסתבכות הראשונה בפלילים, הסתבכות שעלולה לשבש את כל מהלך חייהם האישיים והעסקיים.
מטרתו של הפורום הינו לתת מענה לשאלות הפונים בכל הנוגע לפן הפלילי בתחום המיסים, החל משלב הביקורת וההזמנה לחקירה ועד לשלב ניהול ההליך אל מול רשויות המס ובתי-המשפט.
ייצוג על ידי עורך-דין בקיא בתחום עבירות המס מחויב המציאות וחשוב מעין כמותו.