פורום עבירות מס כלכליות

שאלה חדשה

עבירות המס (עבירות לפי חוק מע"מ, פקודת מס הכנסה ועוד) מוגדרות כעבירות "צווארון לבן".
בית-המשפט העליון קבע, לא אחת, כי המדובר בעבירות המהוות "מכת מדינה" ו- "ספורט לאומי" שיש למגרן ולהוקיען בתוקף שכן פגיעה בקופת המדינה שוות ערך (אם לא יותר) לפגיעה ישירה בכיסו של כל אחד מאזרחי המדינה- גזל וגניבה של ממש.
מדיניות הענישה הנוהגת בבתי-המשפט בישראל הינה כי העונש ההולם והראוי לנאשמים שהורשעו בעבירות מס, גם בעבירות "טכניות" כדוגמת אי-הגשת דוחות חודשיים למע"מ הינו עונש מאסר מאחורי סורג ובריח לצד קנס כספי משמעותי, קל וחומר עת עסקינן בעבירות מס "מהותיות" כדוגמת ניכוי חשבוניות פיקטיביות במסגרת הדיווחים החודשיים.
לא פעם, המדובר בנאשמים (בעלי חברות, עוסקים מורשים, מנהלים פעילים ומעורבים אחרים) שזוהי להם ההסתבכות הראשונה בפלילים, הסתבכות שעלולה לשבש את כל מהלך חייהם האישיים והעסקיים.
מטרתו של הפורום הינו לתת מענה לשאלות הפונים בכל הנוגע לפן הפלילי בתחום המיסים, החל משלב הביקורת וההזמנה לחקירה ועד לשלב ניהול ההליך אל מול רשויות המס ובתי-המשפט.
ייצוג על ידי עורך-דין בקיא בתחום עבירות המס מחויב המציאות וחשוב מעין כמותו. 

• דיווח בעילום שם על מעלים מיסים

אני רוצה לדווח על מישהו שמעלים מיסים ועוסק הרבה בשחור. אם אני מדווח יש לו דרך לדעת שאני דיווחתי...

• מנהל הפורום:עו"ד איתי ברכה

שלום וברכה! לפי החוק, אסור לרשות המיסים להעביר פרטים מכיוון שאלו נדרשים להישאר חסויים.

א אנונימי 10:09, 9 בנובמבר 2016
    10:09, 9 בנובמבר 2016
  • ביקורת של מס הכנסה בעסק ביתי

אני מנהלת את העסק שלי מביתי. מה קורה במקרה של ביקורת של מס הכנסה האם הם מודיעים באותו היום שהם...

שלום וברכה! אינך צריכה לשנות את שעות עבודתך בגין ביקורות מס הכנסה. עליך להישאר בעסק כרגיל ולא מעבר.

נ נורית 10:40, 22 באוגוסט 2016
    10:40, 22 באוגוסט 2016
  • דיווח למס הכנסה על שכר דירה מדירה מפוצלת

אם אני מפצל דירה לשתי דירות ושכר הדירה הכולל לא עובר את ה5000 ש"ח האם אני בכל מקרה חייב...

שלום וברכה! בתקנות נקבעה תקרת פטור העומדת על סך 5070 להכנסה המתקבלת מהשכרת דירות. אין התייחסות למספר הדירות המושכרות אלא רק להכנסה הכוללת המתקבלת מהם אשר סה"כ מכל הדיר לתשובה המלאה...

צ צביקה 11:08, 29 ביוני 2016
    11:08, 29 ביוני 2016
  • האם קיימת חובת דיווח למס הכנסה

אני מנקה אולם ספורט. בתמורה אני לא משלם עבור חוג באולם. האם קיימת בעיה מול מס הכנסה?

כעקרון עליך לדווח על כך לרשות אך בקש מהנהלת אולם הספורט להסתדר בעניין. איני חושב שמס הכנסה יגיע אליך על סכומים כה פעוטים.

ג גבי 18:34, 18 באפריל 2016
    18:34, 18 באפריל 2016
  • בהמשך להודעה מתחת אם כבר משכתי מס' שנים בשל תמימות?

אם כבר משכתי 3-4 שנים בשל תמימות.... איזה אישור נדרש להשיג על מנת להיות מכוסה מבחינה זו?

אזי מדובר בעבירה ותוכלי לדווח על כך לרשויות או לחילופין להמתין בשקט עד סיום תקופת ההתיישנות אך אין זה מומלץ.

י יובל 13:56, 12 בפברואר 2016
    13:56, 12 בפברואר 2016
  • משיכת משכורות עבור העבודה על שם עובד

שלום, האם זה חוקי שחברה מבקשת ממך למשוך משכורות עבור עובדים על השם שלך?(מדגיש שהמשיכות הן...

שלום וברכה! משיכה כפי שהינך מתאר אינה מותרת ואף נחשדת כעבירות מס ו/או איסור הלבנת הון. מציע להתרחק ולא לאפשר לעשות כן. בברכה, איתי ברכה, עו"ד.

י יובל 16:13, 7 בפברואר 2016
    16:13, 7 בפברואר 2016
  • הזמנה למתן עדות במס הכנסה

שלום.אני הוזמנתי למתן עדות במס הכנסה .מה זה יכול להיות??? והאם הם באמת ישאלו שאלטת שקשורות...

שלום וברכה! אם זומנת לחקירה במס הכנסה, עליך לחשוב מדוע הוזמנת. עליך לדאוג בחקירתך להימנע מהפללה עצמית ובאם הינך חשוד, עדיף שתשמור על זכות השתיקה ותבקש להיוועץ בעורך ד לתשובה המלאה...

א אלינה 21:57, 11 בינואר 2016
    21:57, 11 בינואר 2016
  • הוראות כוזבות של קרן פנסיה במטרה להכשיל הליך ערעור

לקראת מועד הגשת ערעור על טענת התיישנות של בקשה לנכות, קרן פנסיה הפסיקה את היצוג המשפטי שהיה...

שלום וברכה! זהו אינו הפורום המתאים לשאלתך.

ר רובי 12:36, 24 בדצמבר 2015
    12:36, 24 בדצמבר 2015
  • דיווח במס הכנסה על עבודה ושכר חד פעמיים

אני עובד שכיר במשרה מלאה קבועה ופנו אליי לבצע עבודה חד פעמית בשכר כמובן האם אני צריך לדווח במס...

שלום וברכה! עליך לבצע תיאום מס כדין. אתה יכול להגיע למשרדי מס הכנסה ולבקש לבצע תיאום מס

ב בועז 10:06, 16 בדצמבר 2015
    10:06, 16 בדצמבר 2015
  • אחריות לדיווח כוזב לצורך הקטנת מס רכישה

בית שירשתי יחד עם אחי נמכר לפני מס' שנים. במכירה טיפלו אחי והעו"ד שקיבל יפוי כוח לפעול בשם...

שלום וברכה! באם יש לך חשש כי משהו לא התנהל כראוי במכירת הנכס, עליך לפנות לרשות המיסים לקו הצדק ולדווח על כך. הם יחקרו את העניין ותוכל להיות מודע לתוצאותיו. אינך צפו לתשובה המלאה...

א אליהו 17:23, 28 ביולי 2015
    17:23, 28 ביולי 2015
  • חשיפה לקנסות מרשות המיסים על קבלת תשלום בשחור

שלום רב אני עו"ד. לקוח שלי עבד בשותפות עם קבלן וקיבל כ-3 תשלומים בשחור למרות בקשות שלו מהקבלן...

שלום וברכה! לעניות דעתנו, מוטב על לקוחך לגלות ולהצהיר בפני הרשות על הכנסתו אשר אינה מדווחת, ותשלום המס בגינה ורק לאחר מכן לפתוח בהליך משפטי שכן כיום הרשויות מחליפוץ מי לתשובה המלאה...

א אוהד 10:24, 2 ביולי 2015
    10:24, 2 ביולי 2015
  • קיבלתי חשבונית שנראית מזויפת ולא תקינה

קיבלתי חשבונית שנראית מזויפת ולא אמיתית ותקינה מבעל מקצוע ששכרתי את השירותים שלו. אני צריכה...

שלום וברכה! עלייך לפנות שוב אל בעל המקצוע ולבקש חשבונית תקינה. במידה והחשבונית אינה כזו, עלייך לפנות למע"מ ולמסור להם האינפורמציה

ש שירה 10:05, 29 ביוני 2015
    10:05, 29 ביוני 2015
  • מה לעשות בנוגע לשחיתות וקבלת שוחד בראשות המיסים?

לפני יותר משנתיים נתקלתי בבכיר בראשות המיסים אשר פעל להעלים עסק ועזר לבעל העסק להכריז על פשיטת...

שלום וברכה! איננו עוסקים בכך אך ממליץ לפנות לתקשורת. אוכל לקשר אותך במידת האפשר. צור עימי קשר במספר 052-5358882 בברכה, איתי ברכה, עו"ד.

ש ז שלום זיסו 16:10, 24 במאי 2015
    16:10, 24 במאי 2015
  • נוכחות עו"ד בחקירה על העלמת מס

בחקירה על העלמת מס אסרו על עורך דין להיות נוכח האם זה תקין?

שלום וברכה! אכן ניתן למנוע מעורך הדין להיות נוכח בחקירה עצמה, עם זאת, קיימת לך הזכות להיוועץ עם עורך דין טרם החקירה, במהלכה ואף לאחריה. כמו כן, תוכל לשמור על זכות השתי לתשובה המלאה...

ב בני 11:07, 11 במאי 2015
    11:07, 11 במאי 2015
  • פתיחת תיק ודווח הכנסות באיחור

היי, הייתי מובטלת וניסיתי לתת שירות לחברות בטיפולים שאני יודעת לתת, לא היה לי פנקס קבלות אבל...

שלום וברכה! בנסיבות המתוארות הפרון אותו הציע רואה החשבון אפשריים בדיעבד, כך שאת יכולה להיות רגועה. כל עוד אינך מעלימה מס ומשלמת את המס והמע"מ על הכנסות אלו את יכו לתשובה המלאה...

מ ב מירי ביטון 16:36, 23 באפריל 2015
    16:36, 23 באפריל 2015
  • הנפקת חשבוניות

אני מעסיקה עובד פרילנסר הוא מוציא לי חשבוניות שקטנות בסכומן מהסכומים שאני משלמת לו. האם זה...

שלום וברכה! זה בעיקר מסבך אותו אולם גם את תוכלי להחשב כמסייעת להעלמת מס. וכן ניהול הספרים של אינו נחשב תקין בנסיבות אלו.

ל ליאת 10:37, 20 באפריל 2015
    10:37, 20 באפריל 2015
  • שכר דירה

להבנתי אי דיווח על קבלת שכר דירה זה עבירה מה מקבלים על אי דיווח

שלום וברכה! אי דיווח על קבלת שכר דירה מהווה עבירה פלילית כל עוד סכום ההכנסה חייב בדיווח. ונעשה סדר: במדינת ישראל, על כל הכנסה משכירות (לא משנה מספר הדירות) עד סך כ לתשובה המלאה...

ע עמית 12:00, 12 במרץ 2015
    12:00, 12 במרץ 2015
  • אי הוצאת חשבונית

שלום הלשינו עליי שלא נתתי חשבונית ללקוח מה יקרה לי

שלום וברכה! באם לא הוצאת קבלה ללקוח, מומלץ להוציא קבלה בהקדם. באם תיתפס על קבלה אחת שלא הוצאה בלבד, ככל הנראה תוכל לקבל קנס מסויים אך לא יותר.

נ נתי 10:46, 24 בפברואר 2015
    10:46, 24 בפברואר 2015
  • לא קיבלתי קבלה ממתקין גגון

שלום . התקינו לי גגון למרפסת .שילמתי למתקין 2,300 שח במזומן . המתקין הבטיח לי שיוציא לי קבלה...

שלום וברכה! התשובה אינה נמצאת במסגרת דיני המיסים אלא בדין האזרחי וע"כ אין כאן המקום למענה. עם זאת, תוכלי להודיע לבעל המקצוע כי אם לא יעביר אלייך את הקבלה האמור לתשובה המלאה...

ש שולי 19:46, 5 בפברואר 2015
    19:46, 5 בפברואר 2015
  • חסינות לעובד שנקרא לחקירה על העלמת מס

אני עובד שעבד תחת בעל חברה שחשוד ונמצא בחקירה על העלמת מס וקראו לי להגיע גם לחקירה האם אין לי...

כעקרון החוק אינו מקנה חסינות במקרה מהסוג שציינת. עליך להתייצב בחקירה ולהשיב על שאלות החוקרים.

ד דורון 10:43, 5 בפברואר 2015
    10:43, 5 בפברואר 2015
  • אי דיווח על סכומים קטנים בלימוד שיעורים פרטיים

אני נותנת שיעורים פרטיים באנגלית מדי פעם לא בזמנים קבועים בנוסף לעבודתי כשכירה התשלום מההורים...

שלום וברכה! כעקרון הענקת שיעורים פרטיים וקבלת תשלום בגינם שלא הוצאת חשבונית ובלא דיווח הינה בעייתית. אכן הדבר יכול לסבך אותך בפלילים אך ככל הנראה לא יפתחו כנגדך בפרקט לתשובה המלאה...

ש שלומית 10:46, 22 בינואר 2015
    10:46, 22 בינואר 2015
  • דיווח בעילום שם על העלמת מס של בעל עסק

אם יש לי מידע על העלמת מס של בעל עסק למי לדווח והאם אני אצטרך להזדהות בשמי בעת הדיווח?

שלום וברכה! לדיווח על העלמת מס עלייך לפנות לקו הצדק של רשות המיסים. אין חובה להזדהות.

א אושרי 12:49, 13 בינואר 2015
    12:49, 13 בינואר 2015
  • שותף בעסק שאני חושד שמעלים מס

אני שותף בעסק שהצטרפתי אליו אחרי שנה שהתחיל לעבוד השותף שלי אחראי על הלוגיסטיקה והתפעול וגם...

אם יש לך האפשרות לצאת מהעסק וזה מעשה הגיוני מבחינתך, עדיף שתעשה כן. בנוסף, מומלץ לפנות לרשויות המס ולהודיע על ביצוע עבירות כלכליות בעסק ולמנוע אי נעימות בעתיד. בהצלחה לתשובה המלאה...

מ מיכאל 10:53, 18 בדצמבר 2014
    10:53, 18 בדצמבר 2014
  • עבירה של הלבנת הון בעסק

האם עבירה של הלבנת הון של עצמאי עם משפחה תשפיע על חשבון הבנק המשפחתי שלא קשור לעסק?

שלום וברכה! עבירת הלבנת הון יכולה להשפיע על חשבון הבנק המשפחתי. אחת הסנקציות המשמעותיות שניתנות לבית המשפט ולתביעה כנגד החשוד בעבירת הלבנת הון היא חילוט רכוש. כהגדר לתשובה המלאה...

ל לירון 10:21, 27 בנובמבר 2014
    10:21, 27 בנובמבר 2014
  • מילוי והגשת דו"ח מס הכנסה

שלום האם אי מילוי והגשת דו"ח של מס הכנסה יביא לסגירת עסק של עצמאי?

שלום וברכה! אי מילוי דו"ח והגשת טפסים, ע"פ רוב, לא יביא ישירות לסגירת עסק עצמאי, אך יגרור חיוב נרחב בגין ריבית והפרשי הצמדה וכן קנסות אזרחיים אשר יכולים להשפ לתשובה המלאה...

ב בני 10:21, 24 בנובמבר 2014
    10:21, 24 בנובמבר 2014
עמוד מתוך3