קבלת ביטוח לאומי בזמן חזרה לעבודה לפני תום חופשת הלידה - פורום עבירות מס כלכליות

שאלה חדשה
 • שרית

  נשלח ע"ישרית 12:02, 17 במרץ 2013

  יצאתי לחופשת לידה לפני חודש ולוחצים עליי לחזור לעבודה לפני תום תקופת החופשה. האם במקרה כזה אוכל להמשיך לקבל כסף מביטוח לאומי ולקבל שכר בצ'ק מהמעסיק מבלי לעבור על החוק?

  השב
 • 13:25, 17 במרץ 2013

  שרית היקרה
  איןמ מדובר בשאלתך בתחום בו אני עוסק. אך תשובה לי עבורך שלפי מיטב ידיעתי אין קבלת דמי חופשת לידה מתבצעת עם קבלת שכר והדבר הוא עבירה על חוק הביטוח הלאומי.
  בברכה
  בורובסקי

  תגובה

עבירות המס (עבירות לפי חוק מע"מ, פקודת מס הכנסה ועוד) מוגדרות כעבירות "צווארון לבן".
בית-המשפט העליון קבע, לא אחת, כי המדובר בעבירות המהוות "מכת מדינה" ו- "ספורט לאומי" שיש למגרן ולהוקיען בתוקף שכן פגיעה בקופת המדינה שוות ערך (אם לא יותר) לפגיעה ישירה בכיסו של כל אחד מאזרחי המדינה- גזל וגניבה של ממש.
מדיניות הענישה הנוהגת בבתי-המשפט בישראל הינה כי העונש ההולם והראוי לנאשמים שהורשעו בעבירות מס, גם בעבירות "טכניות" כדוגמת אי-הגשת דוחות חודשיים למע"מ הינו עונש מאסר מאחורי סורג ובריח לצד קנס כספי משמעותי, קל וחומר עת עסקינן בעבירות מס "מהותיות" כדוגמת ניכוי חשבוניות פיקטיביות במסגרת הדיווחים החודשיים.
לא פעם, המדובר בנאשמים (בעלי חברות, עוסקים מורשים, מנהלים פעילים ומעורבים אחרים) שזוהי להם ההסתבכות הראשונה בפלילים, הסתבכות שעלולה לשבש את כל מהלך חייהם האישיים והעסקיים.
מטרתו של הפורום הינו לתת מענה לשאלות הפונים בכל הנוגע לפן הפלילי בתחום המיסים, החל משלב הביקורת וההזמנה לחקירה ועד לשלב ניהול ההליך אל מול רשויות המס ובתי-המשפט.
ייצוג על ידי עורך-דין בקיא בתחום עבירות המס מחויב המציאות וחשוב מעין כמותו.