מס הכנסה על תמלוגים אומנותיים מארצות הברית - פורום עבירות מס כלכליות

שאלה חדשה
 • שימי

  נשלח ע"ישימי 21:52, 20 במרץ 2013

  שלום רב רציתי לברר האם חייבים במס על תמלוגים אומנותיים בארצות הברית? הסבר קצר אני מפרסם צילומים שלי באתר אמריקאי כאשר המכירות באתר זה נעשות בארצות הברית או אירופה ומוגדרות כתמלוגי ROYALTY. כמו כן מנקים 10% מס בארצות הברית מרווחים אלו, על פי אמנת המס בין ישראל לארצות הברית. יש לציין כי לא מדובר על הכנסות גבוהות אלא בשיעור נמוך של כ100 דולר בחודש באופן ממוצע. אני שכיר ומשלם מס כחוק, האם עליי לשלם מס על הכנסה שכזו?

  השב
 • 11:57, 10 באפריל 2013

  ההכנסה מהתמלוגים חייבת להיות מוצהרת. הפורום שאליו פנית לא יכול לענות על נושא חישוב המס
  ורק רואה חשבון שיצטייד באמנה בדבר מניעת כפל מס יוכל לחשב לך את קיומו או אי קיומו של חיוב במס נוסף.
  יצחק בורובסקי עו"ד

  תגובה

עבירות המס (עבירות לפי חוק מע"מ, פקודת מס הכנסה ועוד) מוגדרות כעבירות "צווארון לבן".
בית-המשפט העליון קבע, לא אחת, כי המדובר בעבירות המהוות "מכת מדינה" ו- "ספורט לאומי" שיש למגרן ולהוקיען בתוקף שכן פגיעה בקופת המדינה שוות ערך (אם לא יותר) לפגיעה ישירה בכיסו של כל אחד מאזרחי המדינה- גזל וגניבה של ממש.
מדיניות הענישה הנוהגת בבתי-המשפט בישראל הינה כי העונש ההולם והראוי לנאשמים שהורשעו בעבירות מס, גם בעבירות "טכניות" כדוגמת אי-הגשת דוחות חודשיים למע"מ הינו עונש מאסר מאחורי סורג ובריח לצד קנס כספי משמעותי, קל וחומר עת עסקינן בעבירות מס "מהותיות" כדוגמת ניכוי חשבוניות פיקטיביות במסגרת הדיווחים החודשיים.
לא פעם, המדובר בנאשמים (בעלי חברות, עוסקים מורשים, מנהלים פעילים ומעורבים אחרים) שזוהי להם ההסתבכות הראשונה בפלילים, הסתבכות שעלולה לשבש את כל מהלך חייהם האישיים והעסקיים.
מטרתו של הפורום הינו לתת מענה לשאלות הפונים בכל הנוגע לפן הפלילי בתחום המיסים, החל משלב הביקורת וההזמנה לחקירה ועד לשלב ניהול ההליך אל מול רשויות המס ובתי-המשפט.
ייצוג על ידי עורך-דין בקיא בתחום עבירות המס מחויב המציאות וחשוב מעין כמותו.