תשלום רטרואקטיבית למס הכנסה על דירות להשכרה - פורום עבירות מס כלכליות

שאלה חדשה
 • איש

  נשלח ע"יאיש 11:42, 3 ביוני 2013

  אני משכיר 4 דירות אחת הדירות פיצלתי כלומר עם הדירות המפוצלות יש לי 4 דירות. אני משכיר את המפוצלות ב-2400 ש"ח לחודש ואת ה-2 האחרות ב-3,000 ש"ח. במקצועי אני עצמאי ומשלם מס הכנסה כשר. לא הצהרתי למס הכנסה על הדירות. האם במקרה שמס הכנסה תופס אותי האם אני צריך לשלם רטרואקטיבית?

  השב
 • 19:02, 3 ביוני 2013

  לכבוד השואל
  אתה חייב במס על כל דמי השכירות ובאם תתפס יהיה לך גם משפט פלילי. אם ברצונך לנקות את עצמך כשאתה מוכן לשלם מס וגם לעו"ד אז כדאי שתפנה אלי

  052-3291963 יצחק בורובסקי עו"ד

  תגובה

עבירות המס (עבירות לפי חוק מע"מ, פקודת מס הכנסה ועוד) מוגדרות כעבירות "צווארון לבן".
בית-המשפט העליון קבע, לא אחת, כי המדובר בעבירות המהוות "מכת מדינה" ו- "ספורט לאומי" שיש למגרן ולהוקיען בתוקף שכן פגיעה בקופת המדינה שוות ערך (אם לא יותר) לפגיעה ישירה בכיסו של כל אחד מאזרחי המדינה- גזל וגניבה של ממש.
מדיניות הענישה הנוהגת בבתי-המשפט בישראל הינה כי העונש ההולם והראוי לנאשמים שהורשעו בעבירות מס, גם בעבירות "טכניות" כדוגמת אי-הגשת דוחות חודשיים למע"מ הינו עונש מאסר מאחורי סורג ובריח לצד קנס כספי משמעותי, קל וחומר עת עסקינן בעבירות מס "מהותיות" כדוגמת ניכוי חשבוניות פיקטיביות במסגרת הדיווחים החודשיים.
לא פעם, המדובר בנאשמים (בעלי חברות, עוסקים מורשים, מנהלים פעילים ומעורבים אחרים) שזוהי להם ההסתבכות הראשונה בפלילים, הסתבכות שעלולה לשבש את כל מהלך חייהם האישיים והעסקיים.
מטרתו של הפורום הינו לתת מענה לשאלות הפונים בכל הנוגע לפן הפלילי בתחום המיסים, החל משלב הביקורת וההזמנה לחקירה ועד לשלב ניהול ההליך אל מול רשויות המס ובתי-המשפט.
ייצוג על ידי עורך-דין בקיא בתחום עבירות המס מחויב המציאות וחשוב מעין כמותו.