תשלום חוב ארנונה לא שלי - פורום עבירות מס כלכליות

שאלה חדשה
 • מרק

  נשלח ע"ימרק 11:46, 19 ביוני 2013

  שלום לפני 3 שנים קנינו דירה כשנראה הבעלים הקודמים לא שילם ארנונה וצבר חוב של 2,000 ש"ח. הבעלים עדיין לא הסדיר את החוב אבל החוב נשלח אלינו וצובר ריביות ורק תופח. ניסיתי ליצור קשר איתו אבל המס' טלפון שלו לא מחובר ומכר שלי אמר שהוא חושב שהוא ירד מהארץ. אין לי דרך לאתר אותו ואני לא מוכן לשלם את החוב הזה שלא שלי. מה האופציות שלי?

  השב
 • 10:14, 28 ביולי 2013

  מרק שלום רב - השאלה שאתה מעלה חורגת מתחום הפורום, אשר עוסק בהיבטים הפליליים של עבירות כלכליות. אני מציע לך לפנות לעורך דין המתמחה בעסקאות מכר דירות. בברכה,

  תגובה

עבירות המס (עבירות לפי חוק מע"מ, פקודת מס הכנסה ועוד) מוגדרות כעבירות "צווארון לבן".
בית-המשפט העליון קבע, לא אחת, כי המדובר בעבירות המהוות "מכת מדינה" ו- "ספורט לאומי" שיש למגרן ולהוקיען בתוקף שכן פגיעה בקופת המדינה שוות ערך (אם לא יותר) לפגיעה ישירה בכיסו של כל אחד מאזרחי המדינה- גזל וגניבה של ממש.
מדיניות הענישה הנוהגת בבתי-המשפט בישראל הינה כי העונש ההולם והראוי לנאשמים שהורשעו בעבירות מס, גם בעבירות "טכניות" כדוגמת אי-הגשת דוחות חודשיים למע"מ הינו עונש מאסר מאחורי סורג ובריח לצד קנס כספי משמעותי, קל וחומר עת עסקינן בעבירות מס "מהותיות" כדוגמת ניכוי חשבוניות פיקטיביות במסגרת הדיווחים החודשיים.
לא פעם, המדובר בנאשמים (בעלי חברות, עוסקים מורשים, מנהלים פעילים ומעורבים אחרים) שזוהי להם ההסתבכות הראשונה בפלילים, הסתבכות שעלולה לשבש את כל מהלך חייהם האישיים והעסקיים.
מטרתו של הפורום הינו לתת מענה לשאלות הפונים בכל הנוגע לפן הפלילי בתחום המיסים, החל משלב הביקורת וההזמנה לחקירה ועד לשלב ניהול ההליך אל מול רשויות המס ובתי-המשפט.
ייצוג על ידי עורך-דין בקיא בתחום עבירות המס מחויב המציאות וחשוב מעין כמותו.