הוספת חוב למע"מ לחובות של עסק - פורום עבירות מס כלכליות

שאלה חדשה
 • ניר

  נשלח ע"יניר 10:17, 6 במרץ 2014

  היה לי עסק עם שותף.לאחר כשלון בקשות להלוואה מהקרן לעסקים קטנים בגלל השותף הוצאנו אותו מהבעלות על העסק.מכיוון ששללו לנו הלוואה מהסיבה של החזרת צ"ק אכ"מ בחשבון שלו הפרטי.הוצאנו אותו מהבעלות ברישומים ונשארתי לבד הבעלים. לאחר כחצי שנה העברנו את בעלות העסק לרשת(עסק מזון בזכיינות).קיזזו חובות שהיה לנו כלפיהם והספקים המועדפים ואת היתרה המועטת העבירו לי.נשאר לי חוב למע"מ.איך מכניסים אותו גם לחוב ?

  השב
 • 17:54, 20 במאי 2014

  לניר שלום,
  שאלתך דנה בתחום ה"האזרחי" של דיני המיסים. על כן- המלצתי לך היא לפנות לפורום דיני מיסים.
  בברכה, עו"ד נואל גולדנברג

  תגובה

עבירות המס (עבירות לפי חוק מע"מ, פקודת מס הכנסה ועוד) מוגדרות כעבירות "צווארון לבן".
בית-המשפט העליון קבע, לא אחת, כי המדובר בעבירות המהוות "מכת מדינה" ו- "ספורט לאומי" שיש למגרן ולהוקיען בתוקף שכן פגיעה בקופת המדינה שוות ערך (אם לא יותר) לפגיעה ישירה בכיסו של כל אחד מאזרחי המדינה- גזל וגניבה של ממש.
מדיניות הענישה הנוהגת בבתי-המשפט בישראל הינה כי העונש ההולם והראוי לנאשמים שהורשעו בעבירות מס, גם בעבירות "טכניות" כדוגמת אי-הגשת דוחות חודשיים למע"מ הינו עונש מאסר מאחורי סורג ובריח לצד קנס כספי משמעותי, קל וחומר עת עסקינן בעבירות מס "מהותיות" כדוגמת ניכוי חשבוניות פיקטיביות במסגרת הדיווחים החודשיים.
לא פעם, המדובר בנאשמים (בעלי חברות, עוסקים מורשים, מנהלים פעילים ומעורבים אחרים) שזוהי להם ההסתבכות הראשונה בפלילים, הסתבכות שעלולה לשבש את כל מהלך חייהם האישיים והעסקיים.
מטרתו של הפורום הינו לתת מענה לשאלות הפונים בכל הנוגע לפן הפלילי בתחום המיסים, החל משלב הביקורת וההזמנה לחקירה ועד לשלב ניהול ההליך אל מול רשויות המס ובתי-המשפט.
ייצוג על ידי עורך-דין בקיא בתחום עבירות המס מחויב המציאות וחשוב מעין כמותו.