בקשת גילוי מרצון לגבי הכנסה משכירות ? - פורום עבירות מס כלכליות

שאלה חדשה
 • מרדכי

  נשלח ע"ימרדכי 01:41, 6 ביולי 2014

  גם אותי העניין מעניין האם תמיד אפשר לבקש גילוי מרצון לגבי הכנסה משכירות ?. או שזה מבצע עם תוקף?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד איתי ברכה

  עו"ד איתי ברכה,מנהל הפורום

  16:47, 19 בנובמבר 2014

  שלום וברכה!

  נוהל גילוי מרצון החדש, אשר התפרסם בחודש ספטמבר 2013, מאפשר לפנות להליך זה עבור הכנסות אשר התקבלו אצל אדם ולא דווחו לרשות המיסים. הדבר נוגע כמובן גם להכנסה משכירות.
  כעקרון לנוהל החדש התווספה הוראת שעה המאפשרת לפנות להליך זה במסלול אנונימי ובמסלול מקוצר. לרוב, בדיווח על הכנסות משכירות המסלול המומלץ ביותר הינו מסלול מקוצר במסגרתו מוגשים דוחות מתוקנים לרשות, משולם המס בגינם ומתקבלת הגנה מהליך פלילי.

  פרק הזמן הניתן להוראת השעה הינו שנה בלבד מיום פרסומה.

  בכל מקרה בכל פנייה להליך הגילוי מרצון, אנו ממליצים לבחון טרם הפנייה את העניין אל מול מומחה מס (בעדיפות על עורך דין אשר לו מוקנה חסיון עו"ד - לקוח) לשם בחירה בהליך ובצורה המשכילה והנבונה ביותר אשר תקנה מחד את נטרול החשיפה הפלילית אך מאידך ולא פחות חשוב מכך, תפחית את חבות המס למינימום ההכרחי.

  בהצלחה!

  תגובה

עבירות המס (עבירות לפי חוק מע"מ, פקודת מס הכנסה ועוד) מוגדרות כעבירות "צווארון לבן".
בית-המשפט העליון קבע, לא אחת, כי המדובר בעבירות המהוות "מכת מדינה" ו- "ספורט לאומי" שיש למגרן ולהוקיען בתוקף שכן פגיעה בקופת המדינה שוות ערך (אם לא יותר) לפגיעה ישירה בכיסו של כל אחד מאזרחי המדינה- גזל וגניבה של ממש.
מדיניות הענישה הנוהגת בבתי-המשפט בישראל הינה כי העונש ההולם והראוי לנאשמים שהורשעו בעבירות מס, גם בעבירות "טכניות" כדוגמת אי-הגשת דוחות חודשיים למע"מ הינו עונש מאסר מאחורי סורג ובריח לצד קנס כספי משמעותי, קל וחומר עת עסקינן בעבירות מס "מהותיות" כדוגמת ניכוי חשבוניות פיקטיביות במסגרת הדיווחים החודשיים.
לא פעם, המדובר בנאשמים (בעלי חברות, עוסקים מורשים, מנהלים פעילים ומעורבים אחרים) שזוהי להם ההסתבכות הראשונה בפלילים, הסתבכות שעלולה לשבש את כל מהלך חייהם האישיים והעסקיים.
מטרתו של הפורום הינו לתת מענה לשאלות הפונים בכל הנוגע לפן הפלילי בתחום המיסים, החל משלב הביקורת וההזמנה לחקירה ועד לשלב ניהול ההליך אל מול רשויות המס ובתי-המשפט.
ייצוג על ידי עורך-דין בקיא בתחום עבירות המס מחויב המציאות וחשוב מעין כמותו.