תשלום מיסים על דירה מפוצלת ל-3 - פורום עבירות מס כלכליות

שאלה חדשה
 • איתן

  נשלח ע"יאיתן 11:49, 15 בינואר 2013

  האם על דירה שפוצלה ל-3 דירות קטנות יש צורך לשלם מס הכנסה או כל מס אחר? האם יש להצהיר על כך באיזשהוא מקום, רשות, מוסד ציבורי?

  השב
 • 12:50, 15 בינואר 2013

  לאיתן
  לו הייתי פקיד שומה והיה מסתבר לי שדירה שפוצלה משיגה בכל שלושת חוזי השכירות למעלה מהסכום ה מותר להשכרת דירה בפטור ממסתהייתי מחייב את ההכנסה במס הכנסה רגיל משום שמדובר בפעילות מאורגנת לעסקי השכרה.
  בורובסקי יצחק עו"ד

  תגובה
 • 12:52, 15 בינואר 2013

  תודה על תשובתך. מהו הסכום המותר להשכרת דירה בפטור?

  תגובה

עבירות המס (עבירות לפי חוק מע"מ, פקודת מס הכנסה ועוד) מוגדרות כעבירות "צווארון לבן".
בית-המשפט העליון קבע, לא אחת, כי המדובר בעבירות המהוות "מכת מדינה" ו- "ספורט לאומי" שיש למגרן ולהוקיען בתוקף שכן פגיעה בקופת המדינה שוות ערך (אם לא יותר) לפגיעה ישירה בכיסו של כל אחד מאזרחי המדינה- גזל וגניבה של ממש.
מדיניות הענישה הנוהגת בבתי-המשפט בישראל הינה כי העונש ההולם והראוי לנאשמים שהורשעו בעבירות מס, גם בעבירות "טכניות" כדוגמת אי-הגשת דוחות חודשיים למע"מ הינו עונש מאסר מאחורי סורג ובריח לצד קנס כספי משמעותי, קל וחומר עת עסקינן בעבירות מס "מהותיות" כדוגמת ניכוי חשבוניות פיקטיביות במסגרת הדיווחים החודשיים.
לא פעם, המדובר בנאשמים (בעלי חברות, עוסקים מורשים, מנהלים פעילים ומעורבים אחרים) שזוהי להם ההסתבכות הראשונה בפלילים, הסתבכות שעלולה לשבש את כל מהלך חייהם האישיים והעסקיים.
מטרתו של הפורום הינו לתת מענה לשאלות הפונים בכל הנוגע לפן הפלילי בתחום המיסים, החל משלב הביקורת וההזמנה לחקירה ועד לשלב ניהול ההליך אל מול רשויות המס ובתי-המשפט.
ייצוג על ידי עורך-דין בקיא בתחום עבירות המס מחויב המציאות וחשוב מעין כמותו.