שותף בעסק שאני חושד שמעלים מס - פורום עבירות מס כלכליות

שאלה חדשה
 • מיכאל

  נשלח ע"ימיכאל 10:53, 18 בדצמבר 2014

  אני שותף בעסק שהצטרפתי אליו אחרי שנה שהתחיל לעבוד השותף שלי אחראי על הלוגיסטיקה והתפעול וגם על הכספים שנכנסים ויוצאים מהעסק אני חושד בו מאוד שהוא עושה מעשים מלוכלכים של העלמת מס ועוד כל מיני שאני שואל אותו הוא מכחיש אני לא רוצה להיות מעורב במעשים פליליים אם אני יוצא עכשיו מהעסק האם כאשר יתפסו אותו אני יסתבך גם כן? אין לי הוכחות

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד איתי ברכה

  עו"ד איתי ברכה,מנהל הפורום

  14:24, 24 בדצמבר 2014

  אם יש לך האפשרות לצאת מהעסק וזה מעשה הגיוני מבחינתך, עדיף שתעשה כן.
  בנוסף, מומלץ לפנות לרשויות המס ולהודיע על ביצוע עבירות כלכליות בעסק ולמנוע אי נעימות בעתיד.

  בהצלחה

  תגובה

עבירות המס (עבירות לפי חוק מע"מ, פקודת מס הכנסה ועוד) מוגדרות כעבירות "צווארון לבן".
בית-המשפט העליון קבע, לא אחת, כי המדובר בעבירות המהוות "מכת מדינה" ו- "ספורט לאומי" שיש למגרן ולהוקיען בתוקף שכן פגיעה בקופת המדינה שוות ערך (אם לא יותר) לפגיעה ישירה בכיסו של כל אחד מאזרחי המדינה- גזל וגניבה של ממש.
מדיניות הענישה הנוהגת בבתי-המשפט בישראל הינה כי העונש ההולם והראוי לנאשמים שהורשעו בעבירות מס, גם בעבירות "טכניות" כדוגמת אי-הגשת דוחות חודשיים למע"מ הינו עונש מאסר מאחורי סורג ובריח לצד קנס כספי משמעותי, קל וחומר עת עסקינן בעבירות מס "מהותיות" כדוגמת ניכוי חשבוניות פיקטיביות במסגרת הדיווחים החודשיים.
לא פעם, המדובר בנאשמים (בעלי חברות, עוסקים מורשים, מנהלים פעילים ומעורבים אחרים) שזוהי להם ההסתבכות הראשונה בפלילים, הסתבכות שעלולה לשבש את כל מהלך חייהם האישיים והעסקיים.
מטרתו של הפורום הינו לתת מענה לשאלות הפונים בכל הנוגע לפן הפלילי בתחום המיסים, החל משלב הביקורת וההזמנה לחקירה ועד לשלב ניהול ההליך אל מול רשויות המס ובתי-המשפט.
ייצוג על ידי עורך-דין בקיא בתחום עבירות המס מחויב המציאות וחשוב מעין כמותו.