לא קיבלתי קבלה ממתקין גגון - פורום עבירות מס כלכליות

שאלה חדשה
 • שולי

  נשלח ע"ישולי 19:46, 5 בפברואר 2015

  שלום . התקינו לי גגון למרפסת .שילמתי למתקין 2,300 שח במזומן . המתקין הבטיח לי שיוציא לי קבלה וכבר עבר חודש וחצי ועדיין לא קיבלתי קבלה . מה אני אמורה לעשות ? כל פעם אני מתקשרת הוא עונה לי שכחתי אני יעביר לך ולא מביא . תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד איתי ברכה

  עו"ד איתי ברכה,מנהל הפורום

  19:00, 11 בפברואר 2015

  שלום וברכה!

  התשובה אינה נמצאת במסגרת דיני המיסים אלא בדין האזרחי וע"כ אין כאן המקום למענה.

  עם זאת, תוכלי להודיע לבעל המקצוע כי אם לא יעביר אלייך את הקבלה האמורה, תגישי תלונה לרשות המיסים על העלמת מס על ידו. אולי הדבר יסייע.
  אם אינו מעביר חשבונית, עדיף שתפני לקו המיסים של רשות המיסים ותדווחי על העלמת מס.

  בהצלחה.

  תגובה
 • 15:47, 15 בפברואר 2015

  תודה רבה על התשובה

  תגובה

עבירות המס (עבירות לפי חוק מע"מ, פקודת מס הכנסה ועוד) מוגדרות כעבירות "צווארון לבן".
בית-המשפט העליון קבע, לא אחת, כי המדובר בעבירות המהוות "מכת מדינה" ו- "ספורט לאומי" שיש למגרן ולהוקיען בתוקף שכן פגיעה בקופת המדינה שוות ערך (אם לא יותר) לפגיעה ישירה בכיסו של כל אחד מאזרחי המדינה- גזל וגניבה של ממש.
מדיניות הענישה הנוהגת בבתי-המשפט בישראל הינה כי העונש ההולם והראוי לנאשמים שהורשעו בעבירות מס, גם בעבירות "טכניות" כדוגמת אי-הגשת דוחות חודשיים למע"מ הינו עונש מאסר מאחורי סורג ובריח לצד קנס כספי משמעותי, קל וחומר עת עסקינן בעבירות מס "מהותיות" כדוגמת ניכוי חשבוניות פיקטיביות במסגרת הדיווחים החודשיים.
לא פעם, המדובר בנאשמים (בעלי חברות, עוסקים מורשים, מנהלים פעילים ומעורבים אחרים) שזוהי להם ההסתבכות הראשונה בפלילים, הסתבכות שעלולה לשבש את כל מהלך חייהם האישיים והעסקיים.
מטרתו של הפורום הינו לתת מענה לשאלות הפונים בכל הנוגע לפן הפלילי בתחום המיסים, החל משלב הביקורת וההזמנה לחקירה ועד לשלב ניהול ההליך אל מול רשויות המס ובתי-המשפט.
ייצוג על ידי עורך-דין בקיא בתחום עבירות המס מחויב המציאות וחשוב מעין כמותו.