דיווח למס הכנסה על שכר דירה מדירה מפוצלת - פורום עבירות מס כלכליות

שאלה חדשה
 • צביקה

  נשלח ע"יצביקה 11:08, 29 ביוני 2016

  אם אני מפצל דירה לשתי דירות ושכר הדירה הכולל לא עובר את ה5000 ש"ח האם אני בכל מקרה חייב לדווח למס הכנסה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד איתי ברכה

  איתי,מנהל הפורום

  13:18, 11 ביולי 2016

  שלום וברכה!

  בתקנות נקבעה תקרת פטור העומדת על סך 5070 להכנסה המתקבלת מהשכרת דירות. אין התייחסות למספר הדירות המושכרות אלא רק להכנסה הכוללת המתקבלת מהם אשר סה"כ מכל הדירות יחד, מחשבים את ההכנסה המתקבלת ואם מכל הדירות ההכנסה סה"כ קטנה מסך 5070 אזי ההכנסה פטורה ממס ומדיווח.

  משכך, במענה לשאלתך, ההכנסה שאתה מציין, בהנחה שאינך משכיר דירות נוספות, פטורה ממס ומדיווח.

  תגובה

עבירות המס (עבירות לפי חוק מע"מ, פקודת מס הכנסה ועוד) מוגדרות כעבירות "צווארון לבן".
בית-המשפט העליון קבע, לא אחת, כי המדובר בעבירות המהוות "מכת מדינה" ו- "ספורט לאומי" שיש למגרן ולהוקיען בתוקף שכן פגיעה בקופת המדינה שוות ערך (אם לא יותר) לפגיעה ישירה בכיסו של כל אחד מאזרחי המדינה- גזל וגניבה של ממש.
מדיניות הענישה הנוהגת בבתי-המשפט בישראל הינה כי העונש ההולם והראוי לנאשמים שהורשעו בעבירות מס, גם בעבירות "טכניות" כדוגמת אי-הגשת דוחות חודשיים למע"מ הינו עונש מאסר מאחורי סורג ובריח לצד קנס כספי משמעותי, קל וחומר עת עסקינן בעבירות מס "מהותיות" כדוגמת ניכוי חשבוניות פיקטיביות במסגרת הדיווחים החודשיים.
לא פעם, המדובר בנאשמים (בעלי חברות, עוסקים מורשים, מנהלים פעילים ומעורבים אחרים) שזוהי להם ההסתבכות הראשונה בפלילים, הסתבכות שעלולה לשבש את כל מהלך חייהם האישיים והעסקיים.
מטרתו של הפורום הינו לתת מענה לשאלות הפונים בכל הנוגע לפן הפלילי בתחום המיסים, החל משלב הביקורת וההזמנה לחקירה ועד לשלב ניהול ההליך אל מול רשויות המס ובתי-המשפט.
ייצוג על ידי עורך-דין בקיא בתחום עבירות המס מחויב המציאות וחשוב מעין כמותו.