ביקורת של מס הכנסה בעסק ביתי - פורום עבירות מס כלכליות

שאלה חדשה
 • נורית

  נשלח ע"ינורית 10:40, 22 באוגוסט 2016

  אני מנהלת את העסק שלי מביתי. מה קורה במקרה של ביקורת של מס הכנסה האם הם מודיעים באותו היום שהם מגיעים? האם עליי להשאיר את העסק פתוח תמיד למקרה שהם יגיעו בהפתעה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד איתי ברכה

  איתי ברכה,מנהל הפורום

  11:40, 25 באוגוסט 2016

  שלום וברכה!

  אינך צריכה לשנות את שעות עבודתך בגין ביקורות מס הכנסה.
  עליך להישאר בעסק כרגיל ולא מעבר.

  תגובה

עבירות המס (עבירות לפי חוק מע"מ, פקודת מס הכנסה ועוד) מוגדרות כעבירות "צווארון לבן".
בית-המשפט העליון קבע, לא אחת, כי המדובר בעבירות המהוות "מכת מדינה" ו- "ספורט לאומי" שיש למגרן ולהוקיען בתוקף שכן פגיעה בקופת המדינה שוות ערך (אם לא יותר) לפגיעה ישירה בכיסו של כל אחד מאזרחי המדינה- גזל וגניבה של ממש.
מדיניות הענישה הנוהגת בבתי-המשפט בישראל הינה כי העונש ההולם והראוי לנאשמים שהורשעו בעבירות מס, גם בעבירות "טכניות" כדוגמת אי-הגשת דוחות חודשיים למע"מ הינו עונש מאסר מאחורי סורג ובריח לצד קנס כספי משמעותי, קל וחומר עת עסקינן בעבירות מס "מהותיות" כדוגמת ניכוי חשבוניות פיקטיביות במסגרת הדיווחים החודשיים.
לא פעם, המדובר בנאשמים (בעלי חברות, עוסקים מורשים, מנהלים פעילים ומעורבים אחרים) שזוהי להם ההסתבכות הראשונה בפלילים, הסתבכות שעלולה לשבש את כל מהלך חייהם האישיים והעסקיים.
מטרתו של הפורום הינו לתת מענה לשאלות הפונים בכל הנוגע לפן הפלילי בתחום המיסים, החל משלב הביקורת וההזמנה לחקירה ועד לשלב ניהול ההליך אל מול רשויות המס ובתי-המשפט.
ייצוג על ידי עורך-דין בקיא בתחום עבירות המס מחויב המציאות וחשוב מעין כמותו.