דיווח על מעלים מס - פורום עבירות מס כלכליות

שאלה חדשה
 • K

  נשלח ע"יK 12:01, 7 בפברואר 2013

  אני מכיר בעל חנות למוצרי חשמל שמעלים מס עם סכומים גדולים של כסף שחור. אני לא רוצה להזדהות כדי לא להסתבך עם המשפחה. איך אני מדווח עליו ושיתייחסו ברצינות לדיווח שלי מבלי להזדהות??

  השב
 • 12:41, 7 בפברואר 2013

  לחבר הלא מזדהה
  השאלה היא אם אתה מוכן להשקיע כסף ביעוץ והדרכה
  בנושא.מבוקשך יכול להיות מושג אך לצורך הסוואתך
  יש צורך בדיונים ועריכת הסכם עם השלטונות.אם אין ברצונך להשקיע עדיף ש"תשכח, מהנושא שמא תסתבך.
  עו"ד בורובסקי

  תגובה

עבירות המס (עבירות לפי חוק מע"מ, פקודת מס הכנסה ועוד) מוגדרות כעבירות "צווארון לבן".
בית-המשפט העליון קבע, לא אחת, כי המדובר בעבירות המהוות "מכת מדינה" ו- "ספורט לאומי" שיש למגרן ולהוקיען בתוקף שכן פגיעה בקופת המדינה שוות ערך (אם לא יותר) לפגיעה ישירה בכיסו של כל אחד מאזרחי המדינה- גזל וגניבה של ממש.
מדיניות הענישה הנוהגת בבתי-המשפט בישראל הינה כי העונש ההולם והראוי לנאשמים שהורשעו בעבירות מס, גם בעבירות "טכניות" כדוגמת אי-הגשת דוחות חודשיים למע"מ הינו עונש מאסר מאחורי סורג ובריח לצד קנס כספי משמעותי, קל וחומר עת עסקינן בעבירות מס "מהותיות" כדוגמת ניכוי חשבוניות פיקטיביות במסגרת הדיווחים החודשיים.
לא פעם, המדובר בנאשמים (בעלי חברות, עוסקים מורשים, מנהלים פעילים ומעורבים אחרים) שזוהי להם ההסתבכות הראשונה בפלילים, הסתבכות שעלולה לשבש את כל מהלך חייהם האישיים והעסקיים.
מטרתו של הפורום הינו לתת מענה לשאלות הפונים בכל הנוגע לפן הפלילי בתחום המיסים, החל משלב הביקורת וההזמנה לחקירה ועד לשלב ניהול ההליך אל מול רשויות המס ובתי-המשפט.
ייצוג על ידי עורך-דין בקיא בתחום עבירות המס מחויב המציאות וחשוב מעין כמותו.