הגשת ערעור על הרשעה על אי דיווח למס הכנסה - פורום עבירות מס כלכליות

שאלה חדשה
 • יוני

  נשלח ע"ייוני 11:05, 7 במרץ 2013

  אדם שהורשע באי דיווח למס הכנסה מעוניין לערער על ההחלטה. היכן יש להגיש את הערעור?

  השב
 • 11:26, 7 במרץ 2013

  ליוני הנכבד
  אם בית משפט שלום הרשיע אותך וגזר את דינך אתה רשאי לערער לבית המשפט המחוזי שמפקח על בית משפט השלום.מדובר בערעור לפני שלושה שופטים וללא ניהול הענין על ידי עורך דין בתחום יקשה עליך התפקיד. יש גם לבחון אם יש סיכוי בערעור טרם הגשתו ,גם זאת ביעוץ עם עו"ד.
  יצחק בורובסקי עו"ד

  תגובה

עבירות המס (עבירות לפי חוק מע"מ, פקודת מס הכנסה ועוד) מוגדרות כעבירות "צווארון לבן".
בית-המשפט העליון קבע, לא אחת, כי המדובר בעבירות המהוות "מכת מדינה" ו- "ספורט לאומי" שיש למגרן ולהוקיען בתוקף שכן פגיעה בקופת המדינה שוות ערך (אם לא יותר) לפגיעה ישירה בכיסו של כל אחד מאזרחי המדינה- גזל וגניבה של ממש.
מדיניות הענישה הנוהגת בבתי-המשפט בישראל הינה כי העונש ההולם והראוי לנאשמים שהורשעו בעבירות מס, גם בעבירות "טכניות" כדוגמת אי-הגשת דוחות חודשיים למע"מ הינו עונש מאסר מאחורי סורג ובריח לצד קנס כספי משמעותי, קל וחומר עת עסקינן בעבירות מס "מהותיות" כדוגמת ניכוי חשבוניות פיקטיביות במסגרת הדיווחים החודשיים.
לא פעם, המדובר בנאשמים (בעלי חברות, עוסקים מורשים, מנהלים פעילים ומעורבים אחרים) שזוהי להם ההסתבכות הראשונה בפלילים, הסתבכות שעלולה לשבש את כל מהלך חייהם האישיים והעסקיים.
מטרתו של הפורום הינו לתת מענה לשאלות הפונים בכל הנוגע לפן הפלילי בתחום המיסים, החל משלב הביקורת וההזמנה לחקירה ועד לשלב ניהול ההליך אל מול רשויות המס ובתי-המשפט.
ייצוג על ידי עורך-דין בקיא בתחום עבירות המס מחויב המציאות וחשוב מעין כמותו.