לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
דגנית

אי קיום הסכם בעניין מעבר דירה

אני והאבא של הילדה שלי עשינו הסכם בינינו אין לנו הסכם שעו"ד ראה עשינו את ההסכם לפני שאני נכנסתי להיריון לפני 7 שנים. הוא עובר לצפון בגלל עבודה ואני גרה במרכז הארץ הוא רוצה עכשיו לשנות לגמרי את ההסכם שבאמצע השבוע הוא לא יראה אותה ובסופי שבוע היא תהיה איתו מיום חמישי בערב כלומר בשישי היא לא תלך לבית ספר ותהיה איתו עד מוצ"ש. זה לא מה שהיה מסוכם והוא רוצה להפר חוזה/הסכם בגלל מעבר דירה שלו. הסידור לא מוצלח מבחינתי ולא מקובל עליי בהסכם לא כללנו אופציה של מעבר דירה כי שנינו גרנו במרכז ולא חשבנו לעבור אבל היום המצב שונה אז מה הזכויות שלי ושל הילדה במצב כזה?

item.Author מנהל הפורום עורך דין קרני שלו

היי דגנית, ֿאם ישנו הסכם אשר שניכם עשיתם וחתמתם עליו מרצון - חזקה כי זהו היה רצונכם ויש להתחקות אחר רצון זה. היה ראוי כי עניין זה יקבל ביטוי בהסכם ואולם לא עשיתם כן אבל זהו לא מצב נורא. ביהמ״ש לרוב אינו מגביל את חופש התנועה של מי מהצדדים, משמע ביהמ״ש לא נוטה לאשר תנייה בה נאסר על מי מהצדדים להתרחק לדוגמא מעבר לגוש דן. במדינת ישראל ישנם חוקי יסוד, וביניהם חוק יסוד כבוד האדם וחירותו. חירותו של אדם באה לידי ביטוי בחופש התנועה שלו ולא ניתן למנוע זאת ממנו. לעניינינו, יש כאן הסכם ובו רשום התחייבות הבעל בכל נושא הסדרי הראייה. אני מאמין כי מספר שנים שניכם פועלים עפ״י ההסדר וזה דבר שהילדה הורגלה לכך. טובת הילדה כי שגרת חייה לא תיפגע בשל מעבר האב. האב, הוא זה אשר בחר לעבור לגור בצפון, עליו לפתור את העניין ועדיין לקיים את הסדרי הראייה. פתרון בו הילדה לא תלך למסגרת החינוכית קרי בי״ס ביום שישי - לא מתקבל על הדעת!!! הדבר לא מתיישב עם טובתה. יהיה הכי נכון כי תנסו להגיע להבנות ביניכם ולפתור את הבעיה מחוץ לכותלי ביהמ״ש ואולם, יש הסכם והוא חייב לעמוד בהסכם כל עוד את לא מוכנה לשנותו... שיהיה בהצלחה.

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום הסכמי הורות