פורום הסכמי הורות

שאלה חדשה

הפורום עוסק בהורות משותפת ובהסכמי חיים משותפים.
כיום אנשים רבים מעוניינים להפוך להורים מבלי להינשא מסיבות רבות ולכן קיים מודל חדשני של הורות משותפת המוסדרת על ידי הסכם. מדובר בהורים אשר אינם בני זוג אך החליטו להביא לעולם ילד במשותף ולגדלו במודל של משמורת משותפת או אחרת.

• אישור הסכם הורות משותפת

ערכנו הסכם הורות משותפת ואנו רוצים לחתום עליו. האם צריך עו"ד לצורך כך? עורך דין ששאלנו...

הודעה חדשה
    נ נועה 23:26, 26 במרץ 2017
    23:26, 26 במרץ 2017
  • החתמת חוזה לויתר אבהות ולמניעת מקרה של "גניבת זרע"

שלום, האם גבר, יכול להחתים מראש אישה/בת זוג/חברה (עם או בלי שהשניים נשואים) בחוזה על כך שבמידה...

• מנהל הפורום:עורך דין קרני שלו

היי אלון, אין שום סיכוי להסכם שזה. הוא לא יחזיק מים בביהמ"ש ובעתיד, על אף הסכם שזה, אתה עתיד להיתבע ע"י הילד למזונות קטין עפ"י הדין האישי החל עלייך - הדין העברי.

א אלון 05:24, 12 בספטמבר 2016
    05:24, 12 בספטמבר 2016
  • תשלום מזונות - לפני הסכם הורות משותפת

היי אני וחברה טובה מעוניינים בהבאת ילד לעולם במסגרת הורות משותפת. השאלה שלי היא לגבי הבנה...

היי דני, גובה המזונות הוא נגזרת של הרבה דברים - השתכרות האב, האם ורמת החיים. מיותר לציין כי ככל שהאב יהודי חל עליו הדין העברי ועליו לשלם מזונות קטין. דמי המזונות עפ&q לתשובה המלאה...

ד דני 09:33, 19 באוגוסט 2016
    09:33, 19 באוגוסט 2016
  • הסכם על גידול משותף של התינוק

שלום אני בחודש חמישי להיריון מחבר שלי שעכשיו הוא חבר לשעבר. נפרדנו זמן קצר מאוד אחרי שגיליתי...

היי טניה, ענייני מזונות חייבים להיות כתובים ומאושרים ע"י ביהמ"ש לענייני משפחה. ככל שאין אישור ומתן תוקף פסק דין ע"י ביהמ"ש, לא ניתן יהיה לאכוף לתשובה המלאה...

ט טניה 13:41, 10 באוגוסט 2016
    13:41, 10 באוגוסט 2016
  • הורות משותפת עם בעיה של מרחק והסדר ראייה בעייתי

אני שוקלת להיכנס להורות משותפת עם בן זוג לשעבר וכמובן שמתכוונת שיהיה הסכם. הוא גר במודיעין...

הייי אריאלה, עצם זה שאת אומרת שהוא טיפוס לא קל - מדליק נורה אדומה. אל תקלי ראש בהבאת ילד לעולם, קל וחומא כאשר עושים זאת בקונסטלציה של הורות משותפת. עניין המרחק הוא לתשובה המלאה...

א אריאלה 12:06, 30 ביוני 2016
    12:06, 30 ביוני 2016
  • מה ההבדל בין הסכם הורות להסכם ידועים בציבור?

שמעתי על הנושא של הסכם הורות, אשמח להבין בקצרה, מה ההבדל בינו לבין הסכם סטנדרטי של ידועים...

היי שירה, הסכם הורות בה ומסדיר יחסים בדר"כ בין שני אנשים שלא עומדים להתחתן אולם רוצים להביא ילד משותף לעולם. הסכם זה לרוב מפריד את ענייני הרכוש ובד בבד מסדיר את כל לתשובה המלאה...

ש שירה 14:57, 2 ביוני 2016
    14:57, 2 ביוני 2016
  • תשלום מזונות והוצאות מדור - הורות משותפת

שלום רב אני בתהליך של הורות משותפת עם זוג גייז שמעוניינים במשמורת משותפת ויש לנו הסכם שזוג...

היי ענת, ראשית אני מברך אותך על הצעד ומאחל לך המון המון בהצלחה. הסכם הורות משותפת ניתן לעצב אותו לפי רצון הצדדים וליצור שם כל מנגנון שיטיב עם הקטין. משמורת משותפת ז לתשובה המלאה...

נ נתי 10:56, 20 באפריל 2016
    10:56, 20 באפריל 2016
  • הבאת הסכם הורות משותפת לאישור של בית משפט

שלום אני שמעתי על מקרה שבו שופט/ת לא אישרו הסכם של הורות משותפת בבית משפט כי התינוק עדיין לא...

היי נילי, ככל שטרם נולד הילד, אין לצדדים סמכות עניינית בביהמ"ש לענייני משפחה. ביהמ"ש לענייני משפחה קונה את סמכותו כאשר מדובר במשפחה ולכן בהסכמי הורות מחכים לתשובה המלאה...

נ נילי 11:38, 18 בפברואר 2016
    11:38, 18 בפברואר 2016
  • תביעה לתשלום מזונות מטעם הילד

במידה והאבא בהורות משותפת מפסיק לשלם מזונות וכל ניסיון לגרום לו לשלם לא עוזר האם הילד יכול...

ככל שהסכם הההורות אושר בביהמ"ש וקיבל תוקף של פסק דין מחייב - על האב לשלם מזונות קטין!! ולא- יש לפנות להוצל"פ. במידה ואין הסכם הורות - יש להגיש תביעה לביהמ&quo לתשובה המלאה...

א אמירה 10:31, 22 בדצמבר 2015
    10:31, 22 בדצמבר 2015
  • זכויות שלי ושל התינוק שלי

אני בהיריון חודש 5 ואני ובן הזוג שלי לא מסתדרים רבים הרבה ונפרדים וחוזרים כל פעם. נכנסתי...

היי רוית, מזל טוב על ההריון!! נשמע שיש לכם מעט עניינים ואני מקווה שתדעו להסתדר כי אתם עתידים להיות הורים לילד על כל המשתמע מכך. יש לך ולאב זכויות וחובות רבים בעניין לתשובה המלאה...

ר רוית 10:53, 3 בנובמבר 2015
    10:53, 3 בנובמבר 2015
  • הקדמת מועד קבלת תוקף להסכם

ההסכם שחתמנו עליו יהיה תקף מבית משפט רק אחרי הכניסה להיריון. אין דרך לקבל תוקף של ההסכם לפני...

היי מירי, חשוב לרשום מה רשמתם בהסכם ע"מ להבין את כל התמונה. יחד עם זאת, ביהמ"ש לא מכיר בכם עד שיוולד התינוק - אז תהיו משפחה ותחול עליכם הסמכות של ביהמ&quo לתשובה המלאה...

מ מירי 09:20, 20 באוקטובר 2015
    09:20, 20 באוקטובר 2015
  • תשלום בהורות משותפת עם שני ילדים

יש לי ילדה אנחנו רצים לעשות עוד אחד, אבל הבחור רוצה משמורת משותפת ומבחינת מזונות הוא אומר אני...

היי גלית, קודם כל יש לכם ילד משותף ויש הסכם שאני מאמין שקיבל תוקף של פסק דין. עכשיו לעניין הילד השני, רצוי ונכון יהיה לערוך הסכם ולרשום כי ההסכם החדש הוא בנוסף וחלילה לתשובה המלאה...

ג ה גלית הדר 11:16, 11 בספטמבר 2015
    11:16, 11 בספטמבר 2015
  • התלבטות לגבי הבאת ילד לעולם

ידידתי רוצה להביא ילד לעולם,ומבקשת ממני להפרותה ובכך לחסוך לה את כל ההליך בבנק הזרע. אני בשל...

היי אורי, אני מניח שאתה יהודי - ומשכך חלה עליך חובה אבסולית לזון את ילדך. גם אם תחתום על מסמך בו שניכם מוותרים ויתור הדדי על דמי מזונות הקטין, זה לא יחסום את דרכה לתשובה המלאה...

א אורי 11:02, 16 באוגוסט 2015
    11:02, 16 באוגוסט 2015
  • סעיף מההסכם על מגורים בארץ

אני עומדת לחתום על הסכם מול אזרח מחו"ל שמסכים עם זה שהילד יגדל בארץ איך אני צריכה לכתוב...

היי שולי, כמובן שצריך ואפילו חובה לתת ביטוי לסעיף יציאה לחו"ל קל וחומר כאשר מדובר באזרח מחו"ל. הדבר חייב להיות מנוסח בצורה ברורה וחד משמעית כזו שלא תשתמע לתשובה המלאה...

ש שולי 11:10, 11 באוגוסט 2015
    11:10, 11 באוגוסט 2015
  • הוצאת ילד לחו"ל בעת הליך פרידה

בן זוגי שהיה ידוע בציבור שלי 18 שנה עזב את הבית ותבע משמורת של ילדתנו בת 7. העניין נידן בבית...

היי אוה, הוא יכול להוציא את הילדה ללא ידיעתך ואם הדבר לא מעוגן בהסכם אז קל וחומר. כמובן שניתן להוציא צו יציאה מהארץ ויפה שעה אחת קודם. אין לי מושג היכן מתנהלי לתשובה המלאה...

א אוה 14:03, 8 ביולי 2015
    14:03, 8 ביולי 2015
  • שינוי סעיפים שלמים בחוזה הורות

אם אחד הצדדים רוצה לשנות סעיפים שלמים בחוזה שכבר נחתם האם החוזה מבוטל?

היי ארז, אני מקווה ומאמין כי ההסכם עבר אישור של בית המשפט ע"מ שייקבל תוקף של פסק דין מחייב. באם אושר בביהמ"ש - יש צורך לאשר את השינויים שלכם ככל שיהיו. לתשובה המלאה...

א ארז 08:39, 25 ביוני 2015
    08:39, 25 ביוני 2015
  • חילוקי דעות על לינת התינוק בבית האב

שלום רב, ביני לבין השותף שלי להורות משותפת יש חילוקי דעה בנוגע לגיל שבו ניתן להוציא את הילד...

היי שלומית, המיוחד בהסכם הורות זה שזהו הסכם גמיש ורצון הצדדים נכתב בו שכן לשניהם יש רצון משותף להביא ילד לעולם. חריג להוציא תינוק רך מתחת לגיל שנה ללינה בבית האב וכמע לתשובה המלאה...

ש שלומית 11:39, 24 במאי 2015
    11:39, 24 במאי 2015
  • טיפול באיחור בתשלום מזונות מחוץ לכותלי בית משפט

שלום בהסכם כתבנו מה יהיה גובה המזונות וגם את התאריך של ההעברת הכסף, בפועל אני לא מקבלת את...

היי עדי, אני מאוד רוצה להאמין כי את ההסכם אישרתם בביהמ"ש לענייני משפחה. באם אישרתם את ההסכם - הוא קיבל תוקף של פסק דין מחייב. כעת יש להסכם תוקף של פסק מחייב, ו לתשובה המלאה...

ע עדי 10:47, 20 במאי 2015
    10:47, 20 במאי 2015
  • מה קורה אחרי ביטול הסכם חתום

הכרתי בחור שאני והוא דיברנו על ילד ביחד נכון לעכשיו הכל בינינו באווירה טובה ונראה שאנחנו...

היי סיגלית, למצוא אדם שבחרת אותו ראוי להיות אב לבנך זה לא מובן מאליו!! ואני מברך אותך על כך... הסכם הורות משותפת זהו הסכם מאוד מאוד חשוב ואין להקל ראש בחשיבותו. יש לתשובה המלאה...

ס סיגלית 09:45, 4 במאי 2015
    09:45, 4 במאי 2015
  • לא מסכימים על הסדר ראייה

מה עושים כשאין הסכמה על הסדר הראייה האבא רוצה ימים והאימא לא מוכנה היא רוצה פחות ימים עם האבא?...

לא כ"כ מובן אם אי ההסכמה זה במסגרת הסכם הורות או גירושין.. אם זה בעניין הסכם הורות ("הורים לעתיד") ראוי כי תגיעו להסכמות והבנות יחד .. אשמח לעמוד ל לתשובה המלאה...

ה ל הורים לעתיד 12:37, 8 באפריל 2015
    12:37, 8 באפריל 2015
  • הסכם הורות והסכם ממון

יש הבדל בין הסכם הורות לבין הסכם ממון? זוג שלא מתכוון להתחתן

היי זיו, הסכם ממון - הסכם בו מוסדר כל העניין הרכושי בין בני זוג. ההסכם יכול להתבצע לפני חתונה ואחרי חתונה (ואז יש שוני באישור ההסכם). הסכם הורות משותפת - הסכם המס לתשובה המלאה...

ז זיו 10:59, 19 במרץ 2015
    10:59, 19 במרץ 2015
  • גרושה מכריחה את הילדים שלי לקרוא לבעלה אבא

אני גרוש כבר 4 שנים אחרי זוגיות של 6 שנים ושני ילדים בן ובת, גרושתי הכירה בן זוג הם התחתנו לפני...

היי אורן, אני מבין את הכעס והעלבון והאמת שהיו לי תיקים בעבר בהם נידונו סוגיות דומות ויש להבין את הסיטואציה. בהכוונה של עו"ס ופסיכולוגים יש שמתירים לקרוא לאב לתשובה המלאה...

א ג אורן גלעד 14:34, 25 בפברואר 2015
    14:34, 25 בפברואר 2015
  • תשלום מזונות וזכויות אחרות מהאבא

אני וחבר שלי לשעבר נפרדנו בפרידה קשה ולא נעימה בכלל אחרי הפרידה גיליתי שאני בהיריון. אני מעל...

היי שני, זו זכותך המלאה להמשיך לשאת את העובר וחברך יהיה מחויב לשאת באחריות לרבות דמי המזונות. ראשית תפני אליו ע"מ להסדיר את העניין ובאם לא ישתף פעולה, לא יהיה מ לתשובה המלאה...

ש שני 10:52, 23 בפברואר 2015
    10:52, 23 בפברואר 2015
  • משמורת על ילד בן פחות מגיל 6

שלום האם יש שינוי בחוק שאומר שילד מתחת לגיל 6 חייב להיות עם אמו?

היי אסף, אין שום שינוי בחוק ואולם בהסכם הורות משותפת זו החלטה של שני הצדדים כיצד לנהוג, מי יהיה המשמורן ובאילו ימים יתקיימו זמני ההורות של מי מההורים. ככל שתהא לך לתשובה המלאה...

א אסף 13:22, 17 בפברואר 2015
    13:22, 17 בפברואר 2015
  • המעמד של הבן זוג של האבא מול הילד

שלום עו"ד שלו אני וחברה טובה שלי סיכמנו שנגדל ילד משותף. אני לא בזוגיות כרגע מה יהיה...

היי דניאל, במידה והזרע יהיה ממנו - הוא יהיה האב הביולוגי לכל דבר ועניין. מתוקף היותו אב ביולוגי הוא יהיה כפוף לחובות וזכויות בקשר ליד. עניין כזה חשוב מאוד לעגן בה לתשובה המלאה...

ד דניאל 13:10, 27 בינואר 2015
    13:10, 27 בינואר 2015
עמוד מתוך4