החתמת חוזה לויתר אבהות ולמניעת מקרה של "גניבת זרע" - פורום הסכמי הורות

שאלה חדשה
 • אלון

  נשלח ע"יאלון 05:24, 12 בספטמבר 2016

  שלום , האם גבר, יכול להחתים מראש אישה/בת זוג/חברה (עם או בלי שהשניים נשואים) בחוזה על כך שבמידה והאישה נכנסת להריון ממקרה של יחסי מין בינהם כך שבחוזה יצויין שעל האישה לבצע הפלה (או לקחת אחריות מלאה) במידה והאשה נכנסת להריון? ואם במידה בוחרת האישה שלא לבצע את ההפלה, אז היא תהיה אחראית על כל הוצאותיו הכלכליות ואחריות מלאה של הילד (כגון לקחת על עצמה את תשלום המזונות) + פיצוי כספי לגבר שהוא נחשב כאב בעל כורחו? כמובן שהאישה תסכים לזה מראש (לפני ההריון) מרצונה החופשי, אך נניח ולאחר שהיא נכנסת להריון, האם היא תוכל להתחרט ולבטל את החוזה ללא כל פיצוי מצידה? בשורה התחתונה, בעצם למנוע מקרה של "גניבת זרע". וגם אם זה קורה אז שהגבר יהיה "מכוסה" . *אני מבין בכך שבמקרה של תביעה, התובע הוא בעצם התינוק עצמו ולא האמא, אך לכן אני מדגיש כי עוד לפני שאותו תינוק נהפך להיות יישות משפטית והוא רק בשלב של עובר, לכן הכוונה היא בעצם שהאישה מחוייבת לפי החוזה לבצע את אותה ההפלה עוד לפני שהתינוק נולד. תודה, אלון

  השב
 • 05:06, 13 בספטמבר 2016

  חידוד:
  התכוונתי שמדובר על החתמת חוזה מול אישה, שבמקרה והיא מפרה את החוזה, אז לצורך העניין הפיצוי המוסכם יהיה מיליון ש"ח ככה שהסכם הזה מכסה ויותר את סכום המזונות ל-18 שנים. מה שכביכול יכסה ואף יותר את תשלום המזונות שהאב חייב ע"פ חוק.

  תגובה
 • מנהל הפורום:עורך דין קרני שלו

  קרני שלו, עורך דין,מנהל הפורום

  12:31, 22 בספטמבר 2016

  היי אלון,

  אין שום סיכוי להסכם שזה. הוא לא יחזיק מים בביהמ"ש ובעתיד, על אף הסכם שזה, אתה עתיד להיתבע ע"י הילד למזונות קטין עפ"י הדין האישי החל עלייך - הדין העברי.

  תגובה

הפורום עוסק בהורות משותפת ובהסכמי חיים משותפים.
כיום אנשים רבים מעוניינים להפוך להורים מבלי להינשא מסיבות רבות ולכן קיים מודל חדשני של הורות משותפת המוסדרת על ידי הסכם. מדובר בהורים אשר אינם בני זוג אך החליטו להביא לעולם ילד במשותף ולגדלו במודל של משמורת משותפת או אחרת.