שבר בשורש כף היד מנפילה באולם ארועים - פורום נפילות ופגיעות בשטח ציבורי

שאלה חדשה
 • שמרית

  נשלח ע"ישמרית 08:50, 8 בינואר 2013

  שלום, לפני כחודש השתתפתי בבת מצווה באולם ארועים. שקמתי לרקוד , החלקתי על שאריות אוכל שנפלו ונפלתי על הרצפה . בלמתי את הנפילה עם כפות הידיים. כבר באותו ערב, הידיים שלי התנפחו , נסעתי לבית החולים לקבל טיפול רפואי ונמצא שיש לי שבר בשורש כף היד. האם אפשר לתבוע במצב כזה ? תודה מראש שימרית

  השב
 • 09:32, 8 בינואר 2013

  שמרית שלום,

  ככלל, על בעלי אולם האירועים מוטלת החובה לספק לאורחי האירוע אולם נקי ובטוח.
  לפיכך, נפילה באולם אירועים יכולה להביא במקרים מסויימים להטלת אחריות נזיקית על בעל אולם האירועים או על חברת הקייטרינג, בהתאם לנסיבות המקרה.


  במידה ותהיי מעוניינת בכך, אשמח לסייע לך בייעוץ פרטני בכל הדרוש.

  תגובה

מי מאיתנו לא מכיר אדם שנפגע לאחר שנפל בשטח ציבורי. שטח ציבורי הוא כזה שאינו מצוי בבעלות פרטית ונמצא באחריות רשות מקומית או כל גוף ציבורי אחר.
נפילות בשטח ציבורי יכולות להתרחש בכל מקום - ברחוב, קניון, גן משחקים, חוף הים וכו', ולעיתים עלולות לגרום לנזק גופני בעל השלכות של ממש.
בד"כ ניתן לקשור את אותן תאונות לאחראי או בעל השליטה באותם מקומות, כאשר במקרים רבים, הגורם הנתבע הוא הרשות המוניציפלית, שעליה מוטלת האחריות מכוח פקודת העיריות לשמור ולתחזק את השטחים הפתוחים שבאחריותה במצב סביר ובטוח.
פורום זה ידון בשאלת ובמידת האחריות המוטלת על הגופים האחראים על השטחים הציבוריים ובזכאותם של נפגעים בשטחים ציבוריים בקבלת פיצוי מגופים אלה. 
אתם מוזמנים להפנות לפורום זה שאלות הקשורות לנפילות בשטחים ציבוריים ונזקים אשר נגרמים בעקבותיהם ואנו נשיב לשאלותיכם וננסה לייעץ לכם ולסייע באשר לפתרון המתאים לכל מקרה ומקרה לצורך מיצוי מלוא זכויותיכם