משחקי כדורגל בגן שכונתי - פורום נפילות ופגיעות בשטח ציבורי

שאלה חדשה
 • חופית

  נשלח ע"יחופית 19:02, 13 ביולי 2015

  שלום, רציתי לשאול לגבי התקן של משחקי כדור באמצע מתקנים בגן השעשועים אך אין שום איסור. זה גן שעשועים בישוב קטן, שייך למועצה. כל הזמן ילדים גדולים בני 10-13 מגיעים עם כדורגל ומשחקים "פיצוצים". להעיר להם זה לא עוזר והם מגיעים יום למחרת. אין בגן שום שטח שמוגדר למשחקי כדור, שה גן שעשועים קטן יחסית ובכל השטח שלו יש מתקנים. כשהילדים שיחקו בכדור בבעיטות חזקות הם פגעו בילד שלי בן שנה וחצי והוא קיבל מכה חזקה ברגל שהצריכה בדיקה מיידית בבית חולים. למי אני צריכה לבוא בטענות התשלום? למועצה שלא הגדירה בגן שטח לכדור וגם לא שמה שלט לאיסור משחקי כדורגל? או להורים שלא היו שם בכלל?

  השב
 • 09:32, 15 בנובמבר 2015

  שלום לי יש בדיוק אותה בעיה ביתי גובל בגינה ציבורית השתלטו כל מיניי ומשחקים כדורגל המשטרה והעריה אינם יכולים להעמיד שומר...
  מה עושים????

  תגובה

מי מאיתנו לא מכיר אדם שנפגע לאחר שנפל בשטח ציבורי. שטח ציבורי הוא כזה שאינו מצוי בבעלות פרטית ונמצא באחריות רשות מקומית או כל גוף ציבורי אחר.
נפילות בשטח ציבורי יכולות להתרחש בכל מקום - ברחוב, קניון, גן משחקים, חוף הים וכו', ולעיתים עלולות לגרום לנזק גופני בעל השלכות של ממש.
בד"כ ניתן לקשור את אותן תאונות לאחראי או בעל השליטה באותם מקומות, כאשר במקרים רבים, הגורם הנתבע הוא הרשות המוניציפלית, שעליה מוטלת האחריות מכוח פקודת העיריות לשמור ולתחזק את השטחים הפתוחים שבאחריותה במצב סביר ובטוח.
פורום זה ידון בשאלת ובמידת האחריות המוטלת על הגופים האחראים על השטחים הציבוריים ובזכאותם של נפגעים בשטחים ציבוריים בקבלת פיצוי מגופים אלה. 
אתם מוזמנים להפנות לפורום זה שאלות הקשורות לנפילות בשטחים ציבוריים ונזקים אשר נגרמים בעקבותיהם ואנו נשיב לשאלותיכם וננסה לייעץ לכם ולסייע באשר לפתרון המתאים לכל מקרה ומקרה לצורך מיצוי מלוא זכויותיכם