נפילה ופציעה בחנות צעצועים - פורום נפילות ופגיעות בשטח ציבורי

שאלה חדשה
 • אריאל

  נשלח ע"יאריאל 08:17, 16 באוגוסט 2016

  שלום רב, אתמול אשתי הייתה עם בני התינוק בן שנה וחצי בחנות צעצועים. הבן שיחק והתנתנד על סוס צעצוע שהונח על הרצפה ונפל ממנו על אחד ממדפי המתכת שהיו מסביבו. מהנפילה הוא קיבל מכה מאוד חזקה באף מלווה בפצע פתוח ומדמם וכאבים מאוד חזקים. אשתי פנתה בזריזות למרכז רפואי בסביבה שם הפנו אותנו למחלקת אף אוזן גרון בבית חולים במטרה לשלול אפשרות לשבר באף ונזק תמידי. לאחר בדיקה, בה לא התגלה שבר, שוחררנו לביתנו עם המשך מעקב צמוד וסימן גדול ונפוח בעצם האף. אציין שטרם האירוע עובדי החנות עזרו לאשתי בבחירת צעצועים ומיד כשהתרחשה ההנפילה- כולם נעלמו ובחרו להתעלם מבקשותיה לעזרה אך לא לפני שהזיזו מהר את סוס הצעצוע ממנו בני נפל אל סביבה בטוחה יותר. שאלתי היא האם קיים סיכוי סביר לעילה לתביעה מול חנות הצעצועים בשל חוסר הבטיחות וההתעלמות שלאחרי הנפילה ואי הגשת עזרה?

  השב
 • 08:19, 16 באוגוסט 2016

  *התנדנד

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד חוסאם מארון

  חוסאם מארון, עו"ד,מנהל הפורום

  09:08, 15 בספטמבר 2016

  שלום אריאל,

  כעיקרון, קיימת כאן רשלנות בהעדר קיומו של פיקוח ואמצעי בטיחות, אך ספק אם מומלץ לנהל תביעה לאור הנזק.

  בנסיבות אלו, אתה מוזמן לפנות למשרדי בטל': 04-6229002 ו/או לשלוח תמונות של הנזק במייל hosamm79@gmail.com על מנת לתת תשובה מדוייקת יותר.

  תגובה

מי מאיתנו לא מכיר אדם שנפגע לאחר שנפל בשטח ציבורי. שטח ציבורי הוא כזה שאינו מצוי בבעלות פרטית ונמצא באחריות רשות מקומית או כל גוף ציבורי אחר.
נפילות בשטח ציבורי יכולות להתרחש בכל מקום - ברחוב, קניון, גן משחקים, חוף הים וכו', ולעיתים עלולות לגרום לנזק גופני בעל השלכות של ממש.
בד"כ ניתן לקשור את אותן תאונות לאחראי או בעל השליטה באותם מקומות, כאשר במקרים רבים, הגורם הנתבע הוא הרשות המוניציפלית, שעליה מוטלת האחריות מכוח פקודת העיריות לשמור ולתחזק את השטחים הפתוחים שבאחריותה במצב סביר ובטוח.
פורום זה ידון בשאלת ובמידת האחריות המוטלת על הגופים האחראים על השטחים הציבוריים ובזכאותם של נפגעים בשטחים ציבוריים בקבלת פיצוי מגופים אלה. 
אתם מוזמנים להפנות לפורום זה שאלות הקשורות לנפילות בשטחים ציבוריים ונזקים אשר נגרמים בעקבותיהם ואנו נשיב לשאלותיכם וננסה לייעץ לכם ולסייע באשר לפתרון המתאים לכל מקרה ומקרה לצורך מיצוי מלוא זכויותיכם