פציעה בחנות רהיטים מפינה של מדף - פורום נפילות ופגיעות בשטח ציבורי

שאלה חדשה
 • יובל

  נשלח ע"ייובל 11:16, 18 באפריל 2013

  אתמול היינו בחנות רהיטים ועל הבת שלי בת ה-10 נפל מדף משידה. היא נפגעה מהפינה של המדף וירד לה קצת דם ויש לה שפשוף באיזור הפגיעה. בחנות המוכרת נתנה לה נייר טואלט רטוב לנקות את הדם וזהו אח"כ יצאנו משם הביתה. האם החנות אמורה לתת לנו יותר ממה שלא קיבלנו בעצם?

  השב
 • 12:10, 21 באפריל 2013

  יובל שלום,

  בעלי חנות הרהיטים מחוייבים לשמור על בטיחות המבקרים בחנות, וככל שנפילת המדף נובעת ממחדל לעשות כן, הרי שברמת העיקרון יכולה לקום עילת תביעה בגין נזקי גוף.

  יחד עם זאת, במידה ולא נגרם נזק משמעותי לבתך (ועל כך יש לברך), רצוי לשקול את כדאיות הגשת התביעה.

  תגובה

מי מאיתנו לא מכיר אדם שנפגע לאחר שנפל בשטח ציבורי. שטח ציבורי הוא כזה שאינו מצוי בבעלות פרטית ונמצא באחריות רשות מקומית או כל גוף ציבורי אחר.
נפילות בשטח ציבורי יכולות להתרחש בכל מקום - ברחוב, קניון, גן משחקים, חוף הים וכו', ולעיתים עלולות לגרום לנזק גופני בעל השלכות של ממש.
בד"כ ניתן לקשור את אותן תאונות לאחראי או בעל השליטה באותם מקומות, כאשר במקרים רבים, הגורם הנתבע הוא הרשות המוניציפלית, שעליה מוטלת האחריות מכוח פקודת העיריות לשמור ולתחזק את השטחים הפתוחים שבאחריותה במצב סביר ובטוח.
פורום זה ידון בשאלת ובמידת האחריות המוטלת על הגופים האחראים על השטחים הציבוריים ובזכאותם של נפגעים בשטחים ציבוריים בקבלת פיצוי מגופים אלה. 
אתם מוזמנים להפנות לפורום זה שאלות הקשורות לנפילות בשטחים ציבוריים ונזקים אשר נגרמים בעקבותיהם ואנו נשיב לשאלותיכם וננסה לייעץ לכם ולסייע באשר לפתרון המתאים לכל מקרה ומקרה לצורך מיצוי מלוא זכויותיכם