אחוזי נכות על מגבלה בשורש כף היד - פורום נפילות ופגיעות בשטח ציבורי

שאלה חדשה
 • מישהו

  נשלח ע"ימישהו 21:37, 19 באפריל 2013

  שלום אני נפלתי על שורש כף היד לפני כחצי שנה והיום מומחה כף היד קבע שיש לי בעיה ברצועות שורש כף היד ורשם שיש לי הגבלה בסיבובי היד כמה זה בערך נכות ??? פחות יותר גם מה הסכום שמגיע לי פחות יותר?

  השב
 • 12:22, 21 באפריל 2013

  שלום רב,

  התשובה לשאלותיך תלויות בגורמים רבים. ראשית, לצורך בחינת עצם קיומה של עילת תביעה, עלינו להבין את נסיבות התאונה.

  במידה ויש עילת תביעה, גובה הנכות תלוי במידה רבה במידת ההגבלה בתנועות שורש כף היד, ויכול לנוע על הטווח שבין 0%-40% (תלוי בין היתר אם מדובר ביד דומיננטית).

  סכום הפיצוי שניתן לקבל בגין תביעה כאמור מושפע בין היתר מן הגורמים המנויים לעיל וזאת בנוסף לגילך, גובה שכרך ונתונים אישיים נוספים.

  מכל מקום, רצוי שתפנה לעו"ד המתמחה בנזיקין לצורך הערכת סיכוייך באופן מעמיק יותר.

  בהצלחה!

  תגובה

מי מאיתנו לא מכיר אדם שנפגע לאחר שנפל בשטח ציבורי. שטח ציבורי הוא כזה שאינו מצוי בבעלות פרטית ונמצא באחריות רשות מקומית או כל גוף ציבורי אחר.
נפילות בשטח ציבורי יכולות להתרחש בכל מקום - ברחוב, קניון, גן משחקים, חוף הים וכו', ולעיתים עלולות לגרום לנזק גופני בעל השלכות של ממש.
בד"כ ניתן לקשור את אותן תאונות לאחראי או בעל השליטה באותם מקומות, כאשר במקרים רבים, הגורם הנתבע הוא הרשות המוניציפלית, שעליה מוטלת האחריות מכוח פקודת העיריות לשמור ולתחזק את השטחים הפתוחים שבאחריותה במצב סביר ובטוח.
פורום זה ידון בשאלת ובמידת האחריות המוטלת על הגופים האחראים על השטחים הציבוריים ובזכאותם של נפגעים בשטחים ציבוריים בקבלת פיצוי מגופים אלה. 
אתם מוזמנים להפנות לפורום זה שאלות הקשורות לנפילות בשטחים ציבוריים ונזקים אשר נגרמים בעקבותיהם ואנו נשיב לשאלותיכם וננסה לייעץ לכם ולסייע באשר לפתרון המתאים לכל מקרה ומקרה לצורך מיצוי מלוא זכויותיכם