שבר ברגל בגלל בור שהיה בדשא - פורום נפילות ופגיעות בשטח ציבורי

שאלה חדשה
 • שיקו

  נשלח ע"ישיקו 13:44, 19 במאי 2013

  אני גר במושב במהלך משחק כדורגל בדשא בגן השעשועים שברתי את הרגל עקב בור שהיה בדשא קטן וכנראה הרגל נתקעה שם ואז סובבתי רת הרגל ושברתי את הרגל ועברתי ניתוח לאיחוי השבר בבית חולים וכרגע אני כבר חודש עם שבר ברגל, לציין אין לי שום ביטוח תאונות אישיות אני כרגע בימי מחלה מהעבודה אך למיטב ידעתי למושב יש ביטוח אודה לתשובתיך אם יש קייס לתביעה

  השב
 • 13:57, 19 במאי 2013

  שיקו שלום,

  התאונה שאתה מתאר שכיחה למדי במחוזותינו.

  על המועצה האזורית שבתחומה מצוי המושב שלך, מוטלת חובה לשמור על מתקני הספורט במושב כשהם במצב תקין ובטוח לשימוש.

  ככל שנוצר בור בדשא, כפי שאתה מתאר, הרי שהדבר הוא באחריותה של הרשות ונראה כי יש מקום להגיש תביעה בגין הנזקים שנגרמו לך עקב התאונה.

  בטרם תפנה לעו"ד רצוי מאוד שתשוב למקום התאונה ותצלם את המפגע ממס' זויות ומרחקים שונים וכן תשוחח עם חבריך למשחק, ובמידת הצורך תאסוף את פרטיהם האישיים, על מנת שיוכלו לשמש עדים במידת הצורך.

  החלמה מהירה ובהצלחה!

  תגובה

מי מאיתנו לא מכיר אדם שנפגע לאחר שנפל בשטח ציבורי. שטח ציבורי הוא כזה שאינו מצוי בבעלות פרטית ונמצא באחריות רשות מקומית או כל גוף ציבורי אחר.
נפילות בשטח ציבורי יכולות להתרחש בכל מקום - ברחוב, קניון, גן משחקים, חוף הים וכו', ולעיתים עלולות לגרום לנזק גופני בעל השלכות של ממש.
בד"כ ניתן לקשור את אותן תאונות לאחראי או בעל השליטה באותם מקומות, כאשר במקרים רבים, הגורם הנתבע הוא הרשות המוניציפלית, שעליה מוטלת האחריות מכוח פקודת העיריות לשמור ולתחזק את השטחים הפתוחים שבאחריותה במצב סביר ובטוח.
פורום זה ידון בשאלת ובמידת האחריות המוטלת על הגופים האחראים על השטחים הציבוריים ובזכאותם של נפגעים בשטחים ציבוריים בקבלת פיצוי מגופים אלה. 
אתם מוזמנים להפנות לפורום זה שאלות הקשורות לנפילות בשטחים ציבוריים ונזקים אשר נגרמים בעקבותיהם ואנו נשיב לשאלותיכם וננסה לייעץ לכם ולסייע באשר לפתרון המתאים לכל מקרה ומקרה לצורך מיצוי מלוא זכויותיכם