נפילה כתוצאה ממכסה מבור של ביוב - פורום נפילות ופגיעות בשטח ציבורי

שאלה חדשה
 • חן

  נשלח ע"יחן 18:09, 18 ביוני 2013

  לפני חודש העייריה ניקתה לנו את הקוצים מחוץ לבנין בשטח השייך לה ופגעה אם השופל בביוב אשר מוצב מול ביתי כתוצאה מהמכה המכסה התעקם והם הבטיחו לתקן את זה מה שלא קרה במשך קרוב לחודש כל פעם נזהרתי שלא ליפול אבל לצערי מספיק שניה אחת של חוסר ריכוז בעודי רץ מהבית לאוטו רגלי פגעה בבור ביוב ועפתי קדימה כתוצאה מכך זרקתי שתי דברים יקרים מידי בשביל לנחות על ידי לי לא קרה כלום אבל האייפון שהיה בידי ונזרק נהיה משובש ובידי השניה הייתה טבעת יהלום יקרה שלא נמצאה חיפשתי במשך שעות ולא מצאתי יצויין שראיתי כלב רץ ושנפלתי הוא היה בסביבה שלי ואני משער שהוא לקח תטבעת בכל מקרה הטבעת היתה טבעת אירוסין יקרה ביותר ונוגעת לליבי חוץ מהאבידה נגרם לי עוגמת נפש עצומה לי לא קרה כלום במחינת נזק גופני רציתי לדעת האם שווה לי בכלל להגיש תביעה על דבר כזה? תודה חן.

  השב
 • 15:37, 24 ביוני 2013

  חן שלום,

  הייתי נמנע מהגשת תביעה בנסיבות המפורטות בשאלתך.

  תגובה

מי מאיתנו לא מכיר אדם שנפגע לאחר שנפל בשטח ציבורי. שטח ציבורי הוא כזה שאינו מצוי בבעלות פרטית ונמצא באחריות רשות מקומית או כל גוף ציבורי אחר.
נפילות בשטח ציבורי יכולות להתרחש בכל מקום - ברחוב, קניון, גן משחקים, חוף הים וכו', ולעיתים עלולות לגרום לנזק גופני בעל השלכות של ממש.
בד"כ ניתן לקשור את אותן תאונות לאחראי או בעל השליטה באותם מקומות, כאשר במקרים רבים, הגורם הנתבע הוא הרשות המוניציפלית, שעליה מוטלת האחריות מכוח פקודת העיריות לשמור ולתחזק את השטחים הפתוחים שבאחריותה במצב סביר ובטוח.
פורום זה ידון בשאלת ובמידת האחריות המוטלת על הגופים האחראים על השטחים הציבוריים ובזכאותם של נפגעים בשטחים ציבוריים בקבלת פיצוי מגופים אלה. 
אתם מוזמנים להפנות לפורום זה שאלות הקשורות לנפילות בשטחים ציבוריים ונזקים אשר נגרמים בעקבותיהם ואנו נשיב לשאלותיכם וננסה לייעץ לכם ולסייע באשר לפתרון המתאים לכל מקרה ומקרה לצורך מיצוי מלוא זכויותיכם