פגיעה וחבלה ביד בגלל עבודות חשמלאי בסופר - פורום נפילות ופגיעות בשטח ציבורי

שאלה חדשה
 • בת-שבע

  נשלח ע"יבת-שבע 20:31, 13 באוגוסט 2013

  שלום רב, אמי ערכה קניות בסופר באותו זמן החלו עבודות של איש מקצוע (חשמלאי) שלא טרח לתחם את איזור עבודתו וכאשר היא הלכה אחורנית היא התנגשה בסולם נפלה ונחבלה בידה , בגלל מצבה הבריאותי (לוקחת תרופת קומאדין) הפצע לא התאחה והיא נאלצת כל יום ללכת למרפאה שיחבשו לה מחדש את המקום. האם יש עילה לתביעה מול סניף הקו-אופ בו היא נפגעה? אודה לתשובתכם.

  השב
 • 09:52, 14 באוגוסט 2013

  בת שבע בוקר טוב,

  תיאור המקרה בשאלתך בהחלט יכול להטיל אחריות נזיקית על בעלי חנות הסופר מרקט שבה התרחשה התאונה מתוקף היותם בעלי המקרקעין.
  יחד עם זאת, חשוב לבדוק לעומק את נסיבות הנפילה ולצורך כך יש מקום להתייעץ עם עו"ד המתמצא בתחום.

  איחולי החלמה מהירה לאימך!

  תגובה

מי מאיתנו לא מכיר אדם שנפגע לאחר שנפל בשטח ציבורי. שטח ציבורי הוא כזה שאינו מצוי בבעלות פרטית ונמצא באחריות רשות מקומית או כל גוף ציבורי אחר.
נפילות בשטח ציבורי יכולות להתרחש בכל מקום - ברחוב, קניון, גן משחקים, חוף הים וכו', ולעיתים עלולות לגרום לנזק גופני בעל השלכות של ממש.
בד"כ ניתן לקשור את אותן תאונות לאחראי או בעל השליטה באותם מקומות, כאשר במקרים רבים, הגורם הנתבע הוא הרשות המוניציפלית, שעליה מוטלת האחריות מכוח פקודת העיריות לשמור ולתחזק את השטחים הפתוחים שבאחריותה במצב סביר ובטוח.
פורום זה ידון בשאלת ובמידת האחריות המוטלת על הגופים האחראים על השטחים הציבוריים ובזכאותם של נפגעים בשטחים ציבוריים בקבלת פיצוי מגופים אלה. 
אתם מוזמנים להפנות לפורום זה שאלות הקשורות לנפילות בשטחים ציבוריים ונזקים אשר נגרמים בעקבותיהם ואנו נשיב לשאלותיכם וננסה לייעץ לכם ולסייע באשר לפתרון המתאים לכל מקרה ומקרה לצורך מיצוי מלוא זכויותיכם