תביעת קצבת נכות מביטוח לאומי ותביעה נגד חברת ביטוח - פורום נפילות ופגיעות בשטח ציבורי

שאלה חדשה
 • נתנן

  נשלח ע"ינתנן 21:44, 26 באוגוסט 2013

  הייייי אני נפגעתי בשורש כף יד עוד לא התקיים דיון נגד חברת הביטוח המוחמה שלנו קבע לי 20 אחוזי נכות השאלה שלי היא אני רוצה להגיש תביעה קצבת נכות לביטוח לאומי אני חולה בדלקת פרקים האם זה מזיק לתביעה שלי או לא ??

  השב
 • 11:55, 27 באוגוסט 2013

  שלום רב,

  אין כל מניעה להגיש תביעת נכות כללית בגין כל ליקוי רפואי ממנו אתה סובל, בין אם הוא קשור לתאונה ובין אם לאו. יחד עם זאת, עליך לדעת כי במידה וחלק מהנכות הרפואית שתיקבע לך על ידי הועדה של המוסד לביטוח לאומי תיוחס לפגיעה מהתאונה, תגמולי הביטוח הלאומי בגין אותו חלק יחסי ינוכו מסך הפיצויים שישולמו לך.
  מכל מקום אני מציע לך להתייעץ עם עורך דינך כיצד לנהוג.

  בהצלחה!

  תגובה

מי מאיתנו לא מכיר אדם שנפגע לאחר שנפל בשטח ציבורי. שטח ציבורי הוא כזה שאינו מצוי בבעלות פרטית ונמצא באחריות רשות מקומית או כל גוף ציבורי אחר.
נפילות בשטח ציבורי יכולות להתרחש בכל מקום - ברחוב, קניון, גן משחקים, חוף הים וכו', ולעיתים עלולות לגרום לנזק גופני בעל השלכות של ממש.
בד"כ ניתן לקשור את אותן תאונות לאחראי או בעל השליטה באותם מקומות, כאשר במקרים רבים, הגורם הנתבע הוא הרשות המוניציפלית, שעליה מוטלת האחריות מכוח פקודת העיריות לשמור ולתחזק את השטחים הפתוחים שבאחריותה במצב סביר ובטוח.
פורום זה ידון בשאלת ובמידת האחריות המוטלת על הגופים האחראים על השטחים הציבוריים ובזכאותם של נפגעים בשטחים ציבוריים בקבלת פיצוי מגופים אלה. 
אתם מוזמנים להפנות לפורום זה שאלות הקשורות לנפילות בשטחים ציבוריים ונזקים אשר נגרמים בעקבותיהם ואנו נשיב לשאלותיכם וננסה לייעץ לכם ולסייע באשר לפתרון המתאים לכל מקרה ומקרה לצורך מיצוי מלוא זכויותיכם